З МЕТОЮ ЩОНАЙШВИДШОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБІГРІВУ ВСІХ КВАРТИР З ЦЕНТРАЛІЗОВАНИМ ОПАЛЕННЯМ, ПЕРЕКОНЛИВО ПРОСИМО МЕШКАНЦІВ ВЕРХНІХ ПОВЕРХІВ БЕЗЗАПЕРЕЧНО НАДАВАТИ ДОСТУП ДО КРАНІВ МАЄВСЬКОГО СПЕЦІАЛІСТАМ КОМУНАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ ВИДАЛЕННЯ ПОВІТРЯ ІЗ СТОЯКІВ ОПАЛЕННЯ, ПРИ МОЖЛИВОСТІ ПРОВОДИТИ ВИДАЛЕННЯ ПОВІТРЯ ВЛАСНИМИ СИЛАМИ. У ВИПАДКУ ВИНИКНЕННЯ ПРОБЛЕМ НЕВІДКЛАДНО ЗВЕРТАТИСЬ ДО ТОВ «ЖИТЛО – УСТРІЙ» ЗА ТЕЛ. 7-07-01 ТА (050)5936082. * РОЗПОЧАТО ПРИЙОМ ДОКУМЕНТІВ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ НА ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД 2014–2015 РР. ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ ТА ЗДІЙСНИТИ ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС НА ПРИЙОМ МОЖНА ЗА ТЕЛЕФОНОМ «ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ» 7-29-79 АБО ЗВЕРНУВШИСЬ ДО УПРАВЛІННЯ ОСОБИСТО ЗА АДРЕСОЮ: ВУЛ.ШЕВЧЕНКО, 109

Головна

Шановні гості міста! Шановні земляки!

Олександрія – місто славного минулого і перспективного сьогодення.

Засноване у 1746 році, воно за роки існування відіграло важливу історичну та адміністративно-економічну роль козацького поселення, військового укріплення, повітового містечка, районного центру, міста обласного підпорядкування. Сьогодні, в часи розбудови Незалежної Української держави, Олександрія переживає період економічного, самоврядного та архітектурного відродження. Люди і міста стають життєздатними, якщо їх плани спрямовані у майбутнє.

Ми свідомі усіх складностей цілей і завдань, які ставить майбутнє міста перед нами, бо впевнені у їх успішній реалізації при дієвій підтримці усієї територіальної громади. Давайте разом попрацюємо заради рідного міста.
Вдячний усім, хто приєднається до цієї благородної справи.

С.ЦАПЮК, міський голова

На варті чистоти і порядку

Щороку навесні та восени комунальними службами докладається максимум зусиль, аби привести Олександрію в належний естетичний вигляд. Силами КП«Благоустрій», КП«Теплокомуненерго», ОВКГ ОКВП«Дніпро-Кіровоград» та КП«Ритуал» проводяться регулярні роботи щодо ліквідації стихійних сміттєзвалищ і надання території та околицям міста охайного вигляду. Більш того, до відповідних робіт залучаються і працівники бюджетної сфери: освітяни, медики, представники культури.
Однак останнім часом на в’їздах та виїздах з Олександрії знову збільшилася кількість випадків незаконного вивозу сміття мешканцями приватного сектору. Найбільш проблемними районами, як завжди, залишаються Кіровоградське шосе (район «Вербової Лози»), околиці Жовтневого, Перемозького та Кіровського мікрорайонів. Чимало олександрійців виявляють байдужість до даної проблеми і продовжують систематично забруднювати прилеглі території твердими.
Тому перший заступник міського голови Л.Давиденко доручила житлово-комунальним службам посилити роботу щодо ліквідації стихійних сміттєзвалищ на узбіччях доріг та на в’їздах і виїздах з Олександрії. До відповідних робіт, окрім житлово-комунальних підприємств, залучені працівники бюджетної галузі та особи, які перебувають на обліку в центрі зайнятості. КП«Ритуал» залишається відповідальним за прибирання території міських кладовищ.
Спецінспекція з благоустрою попереджає, що мешканці кожного домоволодіння повинні впорядкувати процес вивезення твердих побутових відходів та укласти відповідні договори на вивіз сміття. У разі невиконання цих умов порушники будуть притягнуті до адміністративної відповідальності та сплатять штраф у розмірі від 340 грн. до 1700 грн.
Міська влада звертається до усіх олександрійців з проханням долучитися до прибирання міста: мешканцям приватного сектору – впорядкувати території навколо власних присадибних ділянок, а жителям багатоповерхівок – організувати суботники та привести в належний естетичний вигляд прибудинкові території.

В Олександрії відкрили меморіальну дошку ветерану Великої Вітчизняної війни

31 жовтня біля пам’ятний знак військовополоненим, жертвам Великої Вітчизняної війни, що знаходиться біля колишнього цегельного заводу, відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки ветерану Великої Вітчизняної війни, партизану-підпільнику та активному громадському діячеві Держаковій Ганні Іванівні. У заході взяли участь секретар міської ради Г.Лоцман, начальник управління культури і туризму В.Чернецька, члени міської організації ветеранів України, учні ЗНЗ №6 та жителі Радянського мікрорайону.
Зі слів ведучих, Ганна Іванівна закінчила дев’ять класів у червні 1941 року і майже одразу записалася до лав підпільно-диверсійної групи під керівництвом Маркова, де розповсюджувала повідомлення Радянського інформбюро, рятувала радянських військовополонених, попереджала молодь про облави фашистів для відправок на каторжні роботи до Німеччини, передавала зброю. ЇЇ бойові подвиги були високо оцінені державою. Серед найвизначніших відзнак:  ордени «Вітчизняної війни», «За мужність», «Княгині Ольги», знаки «Партизан України», медалі «Захисник Вітчизни», «Ветеран праці» та ін.
У мирні роки Ганна Іванівна працювала в Олександрійському технікумі та ЗНЗ №17, була членом ради Музею миру, членом комісії міської Ради ветеранів по роботі з молоддю. За її клопотанням споруджено меморіал закатованим військовополоненим біля цегельного заводу. Ганна Іванівна була шанованою та знаною людиною в Олександрії. Вона завжди турбувалася про молодь, виховувала у підростаючого покоління патріотизм і незламність духу, брала активну участь у життєдіяльності міста, за що й отримала відзнаку «За заслуги перед містом Олександрією».
Виступаючи перед присутніми, Геннадій Лоцман зазначив, що молодь повинна пам’ятати своїх героїв, не забувати переможних шляхів, якими вони пройшли у роки Вітчизняної війни і тим самим здобули для нас бажану перемогу.
Із теплими слова вдячності Ганні Іванівні за її подвиги та активну життєву позицію в повоєнні роки також виступили донька підпільниці Валентина, начальник управління культури і туризму Вікторія Чернецька та голова Міської ради ветеранів Зінаїда Рудьковська.
Після урочистого відкриття меморіальної дошки присутні вшанували пам’ять Ганни Держакової та поклали квіти до пам’ятного знаку.

Олександрії довірили проведення чемпіонату України зі спортивної ходьби

Як повідомлялося раніше, 1 жовтня Олександрію відвідали представники міністерства молоді і спорту України та керівництво федерації легкої атлетики України, аби обговорити з міським головою С.Цапюком питання щодо подальшої співпраці та проведення у наступному році в Олександрії чемпіонату України зі спортивної ходьби на 20 км.
Днями на засіданні виконавчого комітету федерації легкої атлетики України було прийняте остаточне рішення стосовно місця проведення чемпіонату – у м.Олександрії Кіровоградської області. Офіційний сайт ФЛАУ повідомляє, що раніше ці змагання традиційно приймали Суми, але на наступний рік заявку подала і Олександрія. «Дуже радий, що в нас з’явилась конкуренція не лише на самих змаганнях, а й за право їх приймати, – зазначив президент ФЛАУ Ігор Гоцул. – Це, на мою думку, великий прогрес. Сьогодні ми бачимо зацікавленість керівництва міст у проведенні змагань, тому можемо розглядати відразу кілька варіантів. Влада Сум останнім часом не приділяла достатньо уваги до чемпіонату України, а Олександрія запропонувала не тільки зацікавленість, а й цілком конкретні речі. Підкреслю, що всі наші змагання прив’язані не до місць проведення, а до умов».
Під час прийняття рішення виконавчий директор ФЛАУ Михайло Медведь та державний тренер Ігор Ліщинський, які інспектували Олександрію, зазначили, що умови на трасі в Олександрії не тільки не гірші, ніж у Сумах, а й кращі. Саме тому більшість членів виконкому федерації проголосувала за те, щоб провести наступний чемпіонат України у новому місті, а саме в Олександрії.
Згідно з календарним планом ФЛАУ, чемпіонат України з легкої атлетики серед дорослих та молоді (спортивна ходьба на 20 км) у нашому місті відбудеться 13 червня 2015 року.

В Олександрії відбулися спортивні ігри молоді

29-30 жовтня в Олександрії проходив І етап змагань в залік XIV Спортивних ігор молоді міста. Свої вміння в грі з волейболу показали юнаки вищих та професійно-технічних навчальних закладів: КВНЗ«Олександрійський педагогічного коледж імені В.О.Сухомлинського», Олександрійського медичного училища, Олександрійського технікуму Білоцерківського НАУ, ПТУ №№17, 7 та 33.
Головну перемогу здобула команда Олександрійського технікуму Білоцерківського національного аграрного університету (тренер Вяла С.С.)., ІІ та ІІІ місця посіли команди КВНЗ«Олександрійський педагогічного коледж імені В.О.Сухомлинського» (тренер Прожога В.І.) та Олександрійського медичного училища (тренер Стовба І.Ю.).
Переможці були нагородженні грамотами управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради.
Наступні змагання відбудуться 12-13 листопада в приміщенні комунального закладу «ДЮСШ №2».

Роботи щодо встановлення металопластикових вікон в школах тривають

Олександрійська влада в останні роки приділяє значну увагу освітній галузі. Щороку з міського бюджету виділяються кошти на проведення поточних та капітальних ремонтів, модернізацію технічної бази навчальних закладів, встановлення сучасних тренажерних майданчиків тощо.
Цього року, враховуючи складну ситуацію з постачанням природного газу, за дорученням міського голови С.Цапюка пріоритетними в галузі освіти були визначені заходи з енергозбереження. Так, уже замовлена та виготовляється проектно-кошторисна документація на встановлення модульних котлів на альтернативних видах палива для 7-ми навчальних закладів, а також тривають роботи щодо заміни вікон на металопластикові.
На сьогоднішній день вони встановлені в НВК«ЗНЗ І-ІІІ ст. №9 – спеціалізована школа», ЗНЗ І-ІІІ ст. №15, НВК«ЗНЗ І-ІІІ ст. №19 – ДНЗ«Лісова казка» та НВО«Олександрійська гімназія імені Т.Г.Шевченка – ЗНЗ І-ІІ ст. – школа мистецтв». Наразі відповідні роботи тривають в ОНВК«ЗНЗ І-ІІ ст. №17 – ліцей». До кінця року планується встановити енергозберігаючі металопластикові вікна в НВК«Олександрійський колегіум – спеціалізована школа», ЗНЗ І-ІІІ ст. №2, НВК«Звенигородський ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ» та в ДНЗ ясла-садок №18, на що з фонду розвитку міського бюджету виділяється близько 1 млн. 200 тис. грн.
Відповідні роботи планується продовжити і  в новому календарному році.

В Олександрії з’явився ще один тренажерний майданчик

29 жовтня в ЗНЗ І-ІІІ ст. №2 відбулося урочисте відкриття нового тренажерного майданчика, який школа отримала у подарунок від міської влади. Цей спортивний комплекс аналогічний до інших, вже встановлених в нашому місті. Тренажери розраховані на різні вікові категорії і здатні тренувати всі групи м’язів.
В урочистостях з нагоди відкриття майданчика взяли участь міський голова С.Цапюк, його заступник Л.Сосна, секретар міської ради Г.Лоцман та начальник управління освіти, молоді і спорту Л.Димкова. Вітаючи присутніх, Степан Кирилович зазначив, що, незважаючи на складну соціально-економічну ситуацію в країні, дії міської влади спрямовані на комплексну реалізацію соціальних програм, направлених на фізичний розвиток та здоров’я підростаючого покоління.
Міський голова разом із школярами перерізав символічну стрічку, після чого учні навчального закладу першими випробували нові тренажери, отримуючи задоволення від подарунку. Директор школи Л.Вотінцева від імені вихованців закладу, їх батьків та педколективу подякувала міській владі за підтримку та покращення матеріально-технічної бази школи.
Нагадаємо, що це вже п’ятий тренажерний майданчик, встановлений на території навчальних закладів міста. Відповідні подарунки від влади вже отримали НВО«Олександрійська гімназія імені Т.Г.Шевченка – ЗНЗ І-ІІ ст. – школа мистецтв», НВК«ЗНЗ І-ІІІ ст. №9 – спеціалізована школа», ОНВК«ЗНЗ І-ІІ ст. №17 – ліцей» та ЗНЗ І-ІІІ ст. №15.

Олександрійські спортсмени гідно представили місто на чемпіонаті України з кіокушинкай карате

Днями в м.Вінниці відбувся чемпіонат України з кіокушинкай карате в розділі «куміте» серед молодших юнаків та дівчат 2000-2005 р.н., в якому активну участь взяли олександрійські спортсмени.
Понад 380 учасників з 15 областей України брали участь в чемпіонаті. До складу Кіровоградської області від СК«СПАРТА-17» увійшов 21 юний спортсмен.
За результатами змагань ІІІ місце вибороли олександрійці Артем Нєлєпа і Богдан Олійник; ІІ місце отримала Дар’я Дегтяр.
Чемпіонами України 2014 року з кіокушинкай карате серед молодших юнаків в розділі «куміте» стали Євген Рожков, Андрій Горощенко, Наталья Губа та Дар’я Лагно.
Євген Рожков вже третій рік поспіль отримує титул чемпіона України, а Дар’я Лагно до свого чемпіонського звання в розділі «ката» додала перше місце в розділі «куміте».
Всі чемпіони і призери отримали кубки, дипломи і медалі відповідного ґатунку.
Команда Кіровоградської області посіла друге місце серед 15 областей, за що була нагороджена пам’ятним призом. Цей трофей дістався СК«СПАРТА-17» як команді, що здобула найбільшу кількість перших місць – чотири. Ще два перших місця здобула Кіровоградська команда і два виборов клуб з м.Павлиша.
Команду підготували майстри спорту України Сергій Слинько та Олександр Михайлик, які тренують спортсменів в ОНВК (ЗНЗ №17) та в ЗНЗ №6 відповідно.

Головне за останні дні:

Влада пообіцяла і зробила

Відкрито новий тренажерний майданчик

05 вересня в Олександрійському навчально-виховному комплексі (ЗНЗ І-ІІ ступенів №17 – ліцей) відбулася приємна подія. Навчальний заклад отримав у подарунок від влади новий тренажерний майданчик. Це не звичайний тренажерний майданчик, а справжній спортивний комплекс під відкритим небом. Тренажери розраховані майже на всі вікові категорії та здатні тренувати всі групи м’язів. Піклування про здоров’я нації – одна з основних завдань державної та місцевої влади. І на прикладі Олександрії ми можемо бачити, що це не порожні слова, а справжні дії. Адже не кожен мешканець міста може дозволити собі абонемент до фітнес-залу. З огляду на сказане, особливого значення набувають слова Степана Цапюка, що тренажерний майданчик – це подарунок не лише для школярів, а й для всіх жителів мікрорайону. Читати далі

Депутати вирішують

Результати роботи чергової 84-ї сесії міської ради

17 жовтня відбулася 84-та сесія Олександрійської міської ради, на порядок денний якої було внесено більше 40 питань.  Розпочавши свою роботу, депутати внесли зміни до комплексної програми профілактики злочинності в м.Олександрії на 2011-2015 роки, які дозволять придбавати для правоохоронців Олександрійського МВ УМВС України в Кіровоградській області, що відбувають у зону проведення антитерористичної операції, бронежилети та інші засоби індивідуального захисту. Читати далі

Житлово-комунальне господарство

КП«Житлогосп» готує житловий фонд міста до зими

Комунальне підприємство «Житлогосп» продовжує роботу, пов’язану з підготовкою житлового фонду до осінньо-зимового періоду та підвищенням енергозбереження даного сектору. Окрім того, відповідно до плану, за замовленням старших будинків проводяться й інші ремонтні роботи. Читати далі

Засідання виконкому

Контролюючи життєдіяльність міста

23 жовтня відбулося чергове засідання виконавчого комітету. На початку перший заступник міського голови Л. Давиденко, яка вела засідання, виконала приємну місію: кращі водії та працівники автодорожньої сфери напередодні професійного свята були нагороджені подяками міського голови та квітами. Читати далі

Робочий графік мера

Переймали досвід

3 липня Олександрію відвідала делегація з міста-сусіда Світловодська. У малій залі виконкому зібралося керівництво Олександрійської та Світловодської міських рад, фахівці житлово-комунального господарства, аби  обговорити питання успішного  реформування системи ЖКГ в Олександрії. Наші сусіди зацікавилися досвідом, ініційованим і впровадженим С. Цапюком на Олександрійщині, але, як зізналися потім, у себе в місті його не вдається втілити у життя. Читати далі


1 листопада 2014, субота, 11:26

ОСТАННІ НОВИНИ

ОГОЛОШЕННЯ