Головна

Шановні гості міста! Шановні земляки!

Олександрія – місто славного минулого і перспективного сьогодення.

Засноване у 1746 році, воно за роки існування відіграло важливу історичну та адміністративно-економічну роль козацького поселення, військового укріплення, повітового містечка, районного центру, міста обласного підпорядкування. Сьогодні, в часи розбудови Незалежної Української держави, Олександрія переживає період економічного, самоврядного та архітектурного відродження. Люди і міста стають життєздатними, якщо їх плани спрямовані у майбутнє.

Ми свідомі усіх складностей цілей і завдань, які ставить майбутнє міста перед нами, бо впевнені у їх успішній реалізації при дієвій підтримці усієї територіальної громади. Давайте разом попрацюємо заради рідного міста.
Вдячний усім, хто приєднається до цієї благородної справи.

С.ЦАПЮК, міський голова

Фото дня

Якою буде головна площа нашого міста?

Останнім часом Європейська площа стала окрасою Олександрії та одним з найулюбленіших місць відпочинку городян. Сьогодні разом з іншими роботами по прибиранню міста проводиться і її облаштування. Чорнобривці, петунії та інші квіти зливаються у різноманітних орнаментах, милуючи око різнобарв’ям кольорів. На Європейській площі відпочивають сім’ї з дітьми, молодь, люди старшого покоління, а, зважаючи на наявність безкоштовної WI-FI зони, студенти є постійними її відвідувачами.
На черзі – впорядкування площі Леніна. 24 квітня з дозволу міської влади розпочато демонтаж постаменту, що залишився після знесення пам’ятника. Для цього з м.Дніпропетровська найнята спеціальна техніка, призначена для відповідних робіт. Спонсорами виступили народний депутат України С.Кузьменко і керівник громадської організації “Нова Хвиля”, депутат міської ради В.Дожджаник. Залишки мармурових плит будуть зберігатися в КП«Благоустрій». Тимчасово на місці знесеного пам’ятника буде споруджено художню композицію. Згодом громада міста самостійно вирішить, якою бути головній площі Олександрії.

Повністю профінансовано другий транш державних соціальних допомог квітня

23 квітня управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради отримало 100% коштів другого траншу на виплату квітневих державних соціальних допомог, передбачених для виплат малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми, дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства. При отриманні фінансового підкріплення Олександрійським управлінням Державної казначейської служби України Кіровоградської області кошти надійдуть на поштові відділення та рахунки банківських установ отримувачів.

Напередодні чергової сесії

24 квітня, міський голова С.Цапюк зустрівся з головами постійних депутатських комісії, груп та фракцій, щоб обговорити проекти рішень, що вносяться на пленарне засідання. Присутні вивчили висновки депутатських комісій, окремі думки та зауваження народних обранців з певних питань. С.Цапюк ознайомив депутатів із заходами, які приймалися владою стосовно стабілізації фінансово-господарської діяльності комунальних магазинів «Книжковий світ» та «Світоч-книга». На жаль, колективи підприємств не бачать подальшої перспективи діяльності даних підприємств. Та, враховуючи, що місто не можна залишати без книгорозповсюдження, незважаючи на нестабільну фінансову ситуацію у державі, влада намагається зберегти дану галузь в Олександрії. Тому С.Цапюк запропонував депутатам не виносити на сесію міської ради питання про закриття відповідних комунальних магазинів, а більш детально вивчити їх господарську діяльність і запропонувати альтернативні шляхи вирішення даної проблеми.

24 квітня відбулося чергове засідання виконавчого комітету

Присутні розглянули та запропонували міській раді затвердити звіт про виконання міського бюджету за 1 квартал 2014 року. Як повідомила начальник фінансового управління О.Грищенко, загалом, бюджет виконано на 95,7%, у тому числі за рахунок власних і закріплених доходів на 101,6%, дотації з державного бюджету на 97,5% та субвенції на 91,5%. Також у зв’язку з нестабільною фінансово-економічною ситуацією в країні та прийняттям ЗУ«Про внесення змін до державного бюджету України на 2014 рік» члени виконкому запропонували депутатам міської ради внести зміни до бюджету Олександрії на 2014 рік. Ними, зокрема, зменшується доходна і видаткова частини на 7,452 млн. грн. Крім того, для стабільного функціонування галузей, буде здійснено внутрішній перерозподіл коштів.
З нагоди 90-річчя від дня народження за активну життєву позицію, участь у громадському житті міста, патріотичне виховання молоді виконавчий комітет вирішив нагородити Почесною грамотою Олександрійської міської ради учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни, почесного голову Ветеранської організації Олександрійського авіаційного гарнізону, гвардії полковника Соловйова Миколу Сергійовича.
На засіданні виконкому також було розглянуто близько 20-ти земельних та архітектурних питань. Під час обговорення проектів рішень С.Цапюк зазначив, що у місті проведена робота з інвентаризації погребів та гаражів, розташованих на прибудинкових територіях багатоповерхівок. Для завершення даного процесу та з метою збільшення надходжень на утримання та ремонт житлового фонду міський голова доручив постійній депутатській комісії з питань земельних відносин, архітектури, містобудування, раціонального використання природних ресурсів разом з управлінням приватизації, оренди майна та землі розробити та підготувати відповідний проект рішення міської ради щодо встановлення орендної плати за землю під гаражами та погребами.

Робоча група з питань легалізації найманої праці та «тіньової» зайнятості населення інформує

Робоча група з питань легалізації найманої праці та «тіньової» зайнятості населення продовжує свою роботу. За період з 14 по 18 квітня обстежено 43 ФОП, 43- об’єктів.
Виявлено 6 незареєстрованих працівників у 6 ФОП у торговому центрі «Гранд Плаза»: ДенисенкоТ.І., Дубовик О.М., Бойко К.П., Білецький О.Б., Бабаджанен А.С., Тесленко М.П.    
З початку року обстежено 469 суб’єктів господарювання, 522 – об’єктів, виявлено у 60 ФОП – 71 незареєстрованих працівників, 35 робочих місця легалізовано.
За результатами рейдів направлено лист на Територіальну інспекцію та готується прокурору м.Олександрії з переліком ФОП-порушників, які ігнорують зауваження представників робочої групи та не реєструють трудові відносини з найманими працівниками, для вжиття заходів впливу.

Зробимо разом наше місто чистим, охайним та затишним

Зважаючи на сприятливі погодні умови, в Олександрії продовжуються роботи з приведення територій міста в належний санітарний стан. Працівники закладів соціальної сфери, КП«Благоустрій», «Житлогосп», «Світлоцентр», «Ритуал», «Теплокомуненерго», ОВКГ ОКВП«Дніпро-Кіровоград» працюють над благоустроєм місць відпочинку городян, облаштовують прилеглі та закріплені території. Триває покіс трави, підрізування кущів, підбілювання бордюр і дерев, висаджування трави й квітів. КП«Ритуал» приводить до ладу 5 міських кладовищ, на які вже завезено пісок. Прибираються та приводяться в належний вигляд міські пам’ятники, обеліски, пам’ятні знаки. На прибудинкових територіях КП«Житлогосп» здійснює покіс трави та підбілювання дерев і бордюр.
Усі роботи проводяться за координацією управління ЖКГ міськради. Міська влада звертається до підприємців міста, керівників промислових підприємств, мешканців: хто ще не навів лад на власних та прилеглих територіях – долучитися до благоустрою Олександрії.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Олександрії продовжуватиме працювати

Відповідно до ЗУ«Про внесення змін до державного бюджету на 2014 рік», у якому, зокрема, йдеться про скорочення видатків на утримання фахівців із соціальної роботи, та листа Кіровоградської ОДА про скорочення відповідних посад, які фінансувалися з державного бюджету, 16 посад спеціалістів Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Олександрії найближчим часом повинні бути скорочені. Зважаючи на те, що основне завдання ЦСССДМ – надання допомоги і підтримки сім’ям з дітьми та особам, які опинилися у скрутних життєвих обставинах, а це 391 родина, яка потребує психолого-педагогічної допомоги: багатодітні, малозабезпечені родини, сім’ї опікунів і піклувальників, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, звільнені з місць позбавлення волі та ін., міський голова С.Цапюк доручив своєму першому заступнику Л.Давиденко вивчити питання та розглянути можливість фінансування відповідної служби за рахунок міського бюджету. Адже у Центрі здебільшого працюють молоді спеціалісти, які мають фахову освіту, і сьогодні, зважаючи на фінансово-економічну кризу у державі, міська влада не має права залиши їх без роботи, а сім’ї, які потребують допомоги – без належної підтримки спеціалістів. Остаточне рішення з даного питання приймуть депутати на засіданні міської ради.

Головне за останні дні:

Влада пообіцяла і зробила

Реалізуючи програму «Центральний регіон-2015» Олександрія виходить на нову якість життя

Одне із основних завдань Глави держави місцевій владі - розробка та виконання ефективних регіональних стратегій. Саме такою є обласна Програма "Центральний регіон- 2015", що реалізується завдяки об’єднанню зусиль усіх гілок влади, громадськості та соціально-відповідального бізнесу. Читати далі

Депутати вирішують

28 лютого відбулася чергова 74-та сесія Олександрійської міської ради

Як і попередня, позачергова сесія, проходила вона напружено та неспокійно. Зважаючи на те, що містом була поширена інформація про проведення цього ж дня на Європейській площі   Народного віче, зранку у сесійній залі зібралися мешканці міста, які підтримують законно діючу владу в Олександрії на чолі з міським головою С. Цапюком. Читати далі

Житлово-комунальне господарство

У місті розпочалося асфальтування вуличних мереж

З 9 квітня проводиться ямковий ремонт вул.Луначарського. На черзі – вул.Діброви, Червоного козацтва та Червоностудентська. Міський голова С.Цапюк особисто виїхав на місце робіт, щоб проконтролювати якість ямкового ремонту. Загалом, як зазначає Степан Цапюк, міська влада на 2014 рік планувала значні об’єми робіт, які передбачали близько 22 млн. грн. капіталовкладень. На жаль, політична та економічна ситуація в державі негативно вплинула на фінансовий стан територіальних громад. Маючи на рахунках кошти, влада не може розрахуватися за капітальні ремонти, які були виконані ще у травні 2013 року (державне казначейство перераховує кошти лише на захищені статті), і сьогодні змушена самостійно вишукувати кошти на потреби міста. Читати далі

Засідання виконкому

24 квітня відбулося чергове засідання виконавчого комітету

Присутні розглянули та запропонували міській раді затвердити звіт про виконання міського бюджету за 1 квартал 2014 року. Як повідомила начальник фінансового управління О.Грищенко, загалом, бюджет виконано на 95,7%, у тому числі за рахунок власних і закріплених доходів на 101,6%, дотації з державного бюджету на 97,5% та субвенції на 91,5%. Також у зв’язку з нестабільною фінансово-економічною ситуацією в країні та прийняттям ЗУ«Про внесення змін до державного бюджету України на 2014 рік» члени виконкому запропонували депутатам міської ради внести зміни до бюджету Олександрії на 2014 рік. Ними, зокрема, зменшується доходна і видаткова частини на 7,452 млн. грн. Крім того, для стабільного функціонування галузей, буде здійснено внутрішній перерозподіл коштів. Читати далі

Робочий графік мера

Напередодні чергової сесії

24 квітня, міський голова С.Цапюк зустрівся з головами постійних депутатських комісії, груп та фракцій, щоб обговорити проекти рішень, що вносяться на пленарне засідання. Присутні вивчили висновки депутатських комісій, окремі думки та зауваження народних обранців з певних питань. С.Цапюк ознайомив депутатів із заходами, які приймалися владою стосовно стабілізації фінансово-господарської діяльності комунальних магазинів «Книжковий світ» та «Світоч-книга». На жаль, колективи підприємств не бачать подальшої перспективи діяльності даних підприємств. Та, враховуючи, що місто не можна залишати без книгорозповсюдження, незважаючи на нестабільну фінансову ситуацію у державі, влада намагається зберегти дану галузь в Олександрії. Тому С.Цапюк запропонував депутатам не виносити на сесію міської ради питання про закриття відповідних комунальних магазинів, а більш детально вивчити їх господарську діяльність і запропонувати альтернативні шляхи вирішення даної проблеми. Читати далі


24 квітня 2014, четвер, 21:36

ОСТАННІ НОВИНИ

ОГОЛОШЕННЯ