25 БЕРЕЗНЯ РОЗПОЧАТО ВИПЛАТУ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ЗА БЕРЕЗЕНЬ ПРАЦІВНИКАМ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ * ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ М.ОЛЕКСАНДРІЇ ТА ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОГО РАЙОНУ! 4 КВІТНЯ НА МАЙДАНЧИКУ БІЛЯ СТАДІОНУ «НІКА» М.ОЛЕКСАНДРІЇ ВІДБУДЕТЬСЯ ЯРМАРОК, ОРГАНІЗОВАНИЙ МІСЬКОЮ ТА РАЙОННОЮ ВЛАДОЮ. ПІД ЧАС ЯРМАРКУ ГОСТІ МАТИМУТЬ МОЖЛИВІСТЬ ПРИДБАТИ ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ ВІД МІСЦЕВОГО ВИРОБНИКА ТА ВИРОБИ НАРОДНИХ МАЙСТРІВ. ЯРМАРОК ПРАЦЮВАТИМЕ З 8-00 ГОДИНИ РАНКУ * УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В М.ОЛЕКСАНДРІЇ ТА ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОМУ РАЙОНІ 24 БЕРЕЗНЯ ЗАВЕРШЕНО ФІНАНСУВАННЯ ПЕНСІЙНИХ ВИПЛАТ ЗА БЕРЕЗЕНЬ. ЗАГАЛЬНА СУМА КОШТІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЇХ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, СТАНОВИТЬ 56,6 МЛН. ГРИВЕНЬ.

Головна

Шановні гості міста! Шановні земляки!

Олександрія – місто славного минулого і перспективного сьогодення.

Засноване у 1746 році, воно за роки існування відіграло важливу історичну та адміністративно-економічну роль козацького поселення, військового укріплення, повітового містечка, районного центру, міста обласного підпорядкування. Сьогодні, в часи розбудови Незалежної Української держави, Олександрія переживає період економічного, самоврядного та архітектурного відродження. Люди і міста стають життєздатними, якщо їх плани спрямовані у майбутнє.

Ми свідомі усіх складностей цілей і завдань, які ставить майбутнє міста перед нами, бо впевнені у їх успішній реалізації при дієвій підтримці усієї територіальної громади. Давайте разом попрацюємо заради рідного міста.
Вдячний усім, хто приєднається до цієї благородної справи.

С.ЦАПЮК, міський голова

Відділ ведення Державного реєстру виборців відпрацював рік на відмінно

26 березня відбулося планове засідання міської робочої групи з питань ведення Державного реєстру виборців. Головував на засіданні керуючий справами виконавчого комітету міської ради Володимир Чеботарьов.
Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Андрій Андрієнко прозвітував про роботу відділу за 2014 рік. Він зазначив, що всі завдання відділу щодо обліку виборців, ведення адресного регістру та довідника виборчих дільниць, інформування мешканців про виборче право виконані повністю і на належному професійному рівні. Своєчасно та повністю, без порушень термінів виконані всі планові завдання з організації підготовки проведення виборів.
Відповідно даних реєстру, на даний час в м. Олександрії проживає  71160 виборців. Адресний регістр міста налічує 455 геонімів (вулиць, провулків тощо) та 13881 будинків. Виборчі дільниці міста нараховують 39 звичайних виборчих дільниць та 3 спеціальних.
За період виборчих компаній 2014 року  опрацьовано 5108 записів про виборців, з них включено до Реєстру – 628 виборців, внесено змін – 3418.
Опрацьовано 565 заяв щодо уточнення персональних даних виборців, на підставі яких включено до Реєстру – 191 виборця, внесено змін – 371.
Опрацьовано 768 заяв щодо тимчасової зміни місця голосування та відомості про 363 виборців, включених до списків на спеціальних ВД, утворених у стаціонарних лікувальних закладах.
Своєчасно надруковано та передано до дільничних виборчих комісії попередні, уточненні списки та іменні запрошення.
«Відділ відпрацював рік на відмінно», – акцентував керівник, як підтвердження -  за підсумками проведення позачергових виборів 2014 року працівники відзначені подяками ЦВК, а керівник відділу нагороджений Почесною грамотою Центральної виборчої комісії.
Також були обговорені питання змін до складу міської робочої групи та щодо зміни місць розтушування приміщень дільничних виборчих комісій та приміщень для голосування.

Керівників Звенигородської сільської ради відзначено Почесними грамотами

26 березня відбулося чергове засідання виконавчого комітету.
Відповідно до постанов КМУ присутні затвердили в новій редакції  Положення про надання платних послуг підрозділами територіального центру соціального обслуговування міста Олександрії. Згідно із внесеними змінами, платні послуги надаватимуться громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, інвалідністю, хворобою і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, а також  іншим громадянам, які опинилися у складних життєвих обставинах,  іноземцям та особам без громадянства, у тому числі біженцям, які потребують сторонньої допомоги і мають можливість оплачувати ці послуги. Детальну інформацію щодо надання платних соціальних послуг можна отримати в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Олександрії за адр. вул. Першотравнева, 9.
З метою запровадження в області єдиного механізму замовлення послуги служби «соціальне таксі», виконавчий комітет прийняв  рішення, згідно з яким замовлення на обслуговування спецавтотранспортом служби «соціального таксі» в Олександрії приймаються від громадських організацій інвалідів або від самих інвалідів, одиноких непрацездатних громадян, пенсіонерів через «гарячу лінію голови обласної державної адміністрації» за безкоштовним номером 0800500238.
За багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування, активну депутатську і громадську діяльність  та у зв’язку з виходом на пенсію члени виконавчого комітету вирішили нагородити Почесними грамотами Олександрійської міської ради Звенигородського сільського голову ФЕДОРЕНКА Юрія Петровича та секретаря Звенигородської сільської ради  АВРАМЕНКО Валентину Іванівну.
Насамкінець перший заступник міського голови Л. Давиденко, яка головувала на засіданні, звернулася до присутніх та усіх керівників підприємств, установ, організацій, приватних підприємців та жителів міста з проханням взяти активну участь у заходах з благоустрою. “Давайте усі разом, – зазначила Людмила Вадимівна, – до дня Світлого Христового Воскресіння наведемо лад у рідному місті, аби Олександрія на свята мала гарний, привабливий вигляд».

Герої не вмирають!

Ще на одного збільшилась кількість олександрійців, загиблих в зоні проведення АТО.
24 серпня минулого року біля села Новоіванівки Амвросіївського району Донецької області безвісти зник уродженець нашого міста 30-річний Сергій Добровольський, який воював у складі військової частини № 3033 міста Запоріжжя.
Нещодавно біля вказаного села волонтери  розкрили братську могилу, де були поховані тіла кількох українських воїнів. Експертиза ДНК встановила, що одним із загиблих є саме Сергій Добровольський… Народився Сергій Валерійович 1 жовтня 1984 року в м.Олександрії. Закінчив школу №17. Після строкової служби в армії обрав кар’єру військового. Служив прапорщиком на кораблі “Донбас”, підводному човні, а в останні роки – старшим прапорщиком військової частини № 3033 міста Запоріжжя. У Сергія залишилися дружина і дочка, які проживають у Запоріжжі. В Олександрії мешкають мати і молодший брат.
Міська влада та усі городяни глибоко сумують з приводу загибелі Сергія Добровольського і висловлюють щирі співчуття рідним та близьким полеглого героя. Вічна йому шана і вічна пам’ять. Герої не вмирають!

Поховають Сергія Валерійовича 28 березня на Алеї Слави міського військового кладовища. Громадянська панахида відбудеться на пл. Леніна з 10 до 12 години. Усі витрати на поховання та організацію обіду взяла на себе міська влада.

Вшанування героїв Олександрійщини

У рамках Тижня молодого вчителя, який традиційно проводиться управлінням освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради та міськкомом профспілки працівників освіти і науки України, за сприяння колективу Олександрійського музейного центру імені Худякової А.Ф. 24 березня відбувся інформаційний форум «Патріотичне виховання дітей і молоді – запорука міцності держави», присвячений 70-річчю звільнення України від німецько-фашистських загарбників та увічненню подвигу воїнів-учасників АТО. Учасниками форуму стали молоді спеціалісти загальноосвітніх навчальних закладів міста.
В ході заходу працівники музейного центру провели знайомство з  експозиціями, поділилися своїми дослідницькими надбаннями щодо увічнення подвигу воїнів-учасників АТО – колишніх вихованців загальноосвітніх навчальних закладів міста.
Вчитель української мови та літератури ЗНЗ І-ІІ ступенів № 8 Косяк А.Ю, яка у квітні представлятиме молодих спеціалістів міста на обласному зльоті в м. Кіровограді, презентувала досвід роботи свого закладу з питання патріотичного виховання ЗНЗ І-ІІ ступенів № 8: функцонування музею бойової слави, опікування братськими могилами, участь у волонтерському русі, уроки мужності, лінійки пам’яті тощо.
У ході форуму від учасників надійшла пропозиція перенести стенд героям Небесної Сотні, що знаходиться у приміщенні міської ради, у музейний центр та зібрати інформацію по кожному загиблому для розвитку патріотичного руху в місті.
Зібрання закінчилося реквіємом за загиблими в зоні АТО земляками-олександрійцями.

Змагання з шашок серед студентів

В приміщенні спортивного клубу «Біла тура» 25 березня відбулись міські змагання з шашок в залік ХІV Спортивних ігор молоді міста серед студентів професійно–технічних та вищих навчальних закладів міста.
У змаганнях брали участь 5 команд: Олександрійський аграрний технікум Білоцерківського аграрного університету, КВНЗ «Олександрійське училище культури», Професійно – технічне училище № 33,  Олександрійське медичне училище та  КВНЗ «Олександрійський педагогічний коледж ім. В.О. Сухомлинського».
Результати змагань наступні:
І місце – КВНЗ «Олександрійський педагогічний коледж ім. В.О. Сухомлинського»;
ІІ місце – Олександрійський аграрний технікум Білоцерківського аграрного університету;
ІІІ місце – КВНЗ «Олександрійське училище культури».
Призери та переможці змагань були нагородженні грамотами управління освіти, молоді та спорту міської ради.
Серед учасників змагань також відзначено 2 студентів КВНЗ «Олександрійський педагогічний коледж ім. В.О. Сухомлинського» Волков Олександр та Жуков Олександр, які здобули абсолютну перемогу в V партіях.

Зміни в пенсійному законодавстві з 1 квітня 2015 року

2 березня поточного року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення».
Ці зміни, як повідомляє  Управління Пенсійного фонду України в м. Олександрії та Олександрійському районі, набирають чинності з 1 квітня 2015 року. Умовно їх можна поділити на три основні блоки.
Так, перший блок стосується виплати пенсій пенсіонерам, які працюють на посадах державних службовців, прокурорів, суддів, народних депутатів, посадових осіб органів місцевого самоврядування.
Внесені зміни передбачають, що у період роботи на зазначених посадах призначені пенсії не виплачуються до звільнення з роботи. При цьому не має значення вид пенсії та закон, згідно з яким вона призначена.
Зазначена норма не поширюється на інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, членів сімей загиблих військовослужбовців. Всі вони на будь-якій роботі будуть отримувати призначену пенсію в повному обсязі.
Пенсіонери-науковці, які працюють на посадах наукових працівників, державних службовців тощо одержуватимуть пенсію, обчислену за загальними правилами.
Пенсіонерам силових структур, які отримують пенсії за «військовим» Законом та працюють на посадах державних службовців, прокурорів, суддів, народних депутатів, у період роботи на цих посадах пенсії не виплачуються.
Якщо військовий пенсіонер працює на інших посадах – виплата пенсії здійснюється в повному обсязі.
При цьому, Уряд до 1 травня поточного року має подати на розгляд Верховної Ради України законопроект, який має остаточно усунути різні підходи у пенсійному забезпеченні.
Другий блок змін стосується порядку виплати пенсій іншим категоріям працюючих пенсіонерів. Для них передбачено, що у період роботи виплачується 85% призначеного розміру пенсії.
Ця норма стосується лише тих пенсіонерів, у яких розмір пенсії перевищує 1,5 розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, – 1423,5 грн. (949,00 грн. х 1,5)
Пенсії, призначені в розмірі менше 1423,5 грн., працюючим пенсіонерам виплачуватимуться у повному обсязі.
У працюючих пенсіонерів, в яких розмір пенсії більше 1423,50 грн. і яким пенсія буде виплачуватися на рівні 85%, у будь-якому випадку розмір пенсії до виплати становитиме не менше 1423,5 грн.
При цьому працюючим пенсіонерам з числа інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, членів сімей загиблих військовослужбовців, пенсія виплачується у повному обсязі незалежно від розміру.
У всіх випадках після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється в повному обсязі.
Статус пенсіонера – працюючий чи непрацюючий і, відповідно, розмір пенсії до виплати органи Пенсійного фонду України визначать за матеріалами пенсійних справ та даними системи персоніфікованого обліку.
Надавати органам Пенсійного фонду окремо документи необхідно лише тим пенсіонерам, хто своєчасно не виконав передбачене законом зобов’язання протягом десяти днів поінформувати органи Фонду про працевлаштування/звільнення з роботи.
Якщо документи про звільнення з роботи буде надано після 1 квітня, то виплата пенсії буде проведена в повному обсязі за весь період, коли пенсіонер вже не працював.
Якщо документів про працевлаштування, в тому числі на спецпосаду, пенсіонер не надасть, факт роботи все одно обов’язково буде встановлено пізніше за даними системи персоніфікованого обліку. У цьому випадку пенсіонер має повернути надміру виплачену суму пенсії.

Третій блок стосується зміни умов призначення пенсій на пільгових умовах та за вислугу років.
З 1 квітня 2015 року поетапно змінюється пенсійний вік для жінок, які виходитимуть на пенсію на пільгових умовах.
Так, для тих, хто матиме право на пенсію за віком по Списку №1, пенсійний вік збільшуватиметься з 45 років до 50 років. Для тих, хто матиме право на пенсію за віком по Списку № 2 пенсійний вік збільшується з 50 до 55 років.
Підвищення пільгового пенсійного віку для жінок відбуватиметься поступово, до 2024 року – щороку на 6 місяців.
Зазначена зміна є необхідністю узгодити пільговий пенсійний вік жінок із загальним пенсійним віком для жінок, який поетапно змінюється, починаючи з 1 жовтня 2011 року.
Також поетапно на 6 місяців за рік змінюється загальний стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах (як для чоловіків так і для жінок). При цьому необхідна тривалість пільгового стажу залишається без змін.
Аналогічне стосується і окремих категорій громадян, яким призначаються пенсії за вислугу років. Зокрема, це стосується робітників локомотивних бригад, працівників на польових геологорозвідувальних роботах, робітників на лісозаготівлях і лісосплаві, плавскладу флоту. Для таких категорій збільшуватиметься загальний необхідний стаж та «пільговий» пенсійний вік для жінок.
Крім того, на 5 років поетапно (до 2024 року) на 6 місяців за рік змінюється тривалість необхідної вислуги років для працівників освіти та охорони здоров’я, артистів, спортсменів.
Наприклад: лікар, який звертатиметься за призначенням пенсії за вислугу років після 1 квітня 2015 року, повинен відпрацювати на посаді не менше 25 років 6 місяців. Якщо звертатиметься за такою пенсією з 1 квітня 2016 року – необхідний стаж на посаді  має становити 26 років.

Зараз на обліку в м. Олександрії та Олександрійському районі перебувають майже 6 тис. працюючих пенсіонерів. Але вищезазначені зміни пенсійного законодавства стосуються щонайбільше 1,6 тис. осіб, або 4 %.
Решта 37 тис. пенсіонерів отримуватимуть свої пенсії, як і раніше, у повному обсязі за встановленим графіком.

25 березня – День служби безпеки України

Шановні працівники та ветерани  органів Служби безпеки України!

Від імені Олександрійської міської ради та її виконавчого комітету щиро вітаю вас з професійним святом.
Переконаний, що вірність Присязі, професіоналізм, творчий підхід до вирішення покладених завдань, послідовність та безкомпромісність  у боротьбі з проявами тероризму, корупції та організованою злочинністю стануть вагомим внеском у захист державної безпеки нашої Вітчизни.
Щиро дякую  усім працівникам та ветеранам Служби безпеки України за мужню та чесну працю. Бажаю Вам здоров’я, щастя, достатку та успіхів у сповненій труднощів службі!

З повагою міський голова С.Цапюк

Головне за останні дні:

Влада пообіцяла і зробила

В Олександрії діє електронна реєстрація дітей

З метою забезпечення прав дитини на доступність дошкільної освіти, із жовтня 2013 року у дитячих садочках міста Олександрії функціонує програма електронної реєстрації малюків. Її впровадження дало змогу спростити шлях до інформації обліку дітей та процедуру вступу в дошкільні навчальні заклади. Читати далі

Депутати вирішують

Депутати затвердили бюджет Олександрії на 2015 рік

На початку прокурор м.Олександрії В.Малков поінформував присутніх щодо діяльності працівників прокуратури у напрямку дотримання законності і протидії злочинності в місті у другому півріччі 2014 року. Перейшовши до розгляду проектів рішень, депутати затвердили перспективний план роботи Олександрійської міської ради на І півріччя 2015 року та звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста за 2014 рік. Читати далі

Житлово-комунальне господарство

Олександрія передає досвід іншим регіонам України

З метою вивчення досвіду реформування житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій 12-13 березня в Олександрії проходить виїзне засідання Асоціації міст України. Читати далі

Засідання виконкому

Міський голова привітав олександрійських матерів-героїнь

19 березня відбулося чергове засідання виконавчого комітету. На початку міський голова Степан Цапюк виконав приємну місію. Згідно з Указом Президента України двом олександрійкам В’юн Світлані Володимирівні та Гулько Світлані Валеріївні було присвоєно почесне звання «Мати-героїня». Жінки виховують відповідно семеро і шестеро дітей. Степан Кирилович вручив їм спеціальні посвідчення, нагрудні знаки та квіти. Міський голова подякував Світлані Володимирівні і Світлані Валеріївні за материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку та побажав високоповажним жінкам та їх родинам здоров’я, благополуччя, миру та процвітання. Читати далі

Робочий графік мера

Ярмарок сільгосппродукції в Олександрії

14 березня в Олександрії відбувся уже традиційний ярмарок сільгоспродукції. Захід був організований Олександрійською міською радою та Олександрійською районною державною адміністрацією на виконання доручення голови Кіровоградської ОДА С.Кузьменка. Ярмарок проводився з метою зниження цін на основні види продуктів та задоволення попиту населення на продовольчі товари. Близько 30 учасників заходу з Кіровограду, Олександрії та Олександрійського району пропонували гостям крупи, мед, борошно, м'ясо, сало, живих поросят, олію, хлібобулочні і кондитерські вироби, ковбаси, насіневий матеріал, книжкову та сувенірну продукцію місцевих народних майстрів. Читати далі


26 березня 2015, четвер, 21:07

ОСТАННІ НОВИНИ

ОГОЛОШЕННЯ

Графіки аварійних відключень електроенергіїНайсвіжіші новини дня в стрічці на Ukr.net.
TVgid.ua- програма для всіх телеканалів.