Головна

Шановні гості міста! Шановні земляки!

Олександрія – місто славного минулого і перспективного сьогодення.

Засноване у 1746 році, воно за роки існування відіграло важливу історичну та адміністративно-економічну роль козацького поселення, військового укріплення, повітового містечка, районного центру, міста обласного підпорядкування. Сьогодні, в часи розбудови Незалежної Української держави, Олександрія переживає період економічного, самоврядного та архітектурного відродження. Люди і міста стають життєздатними, якщо їх плани спрямовані у майбутнє.

Ми свідомі усіх складностей цілей і завдань, які ставить майбутнє міста перед нами, бо впевнені у їх успішній реалізації при дієвій підтримці усієї територіальної громади. Давайте разом попрацюємо заради рідного міста.
Вдячний усім, хто приєднається до цієї благородної справи.

С.ЦАПЮК, міський голова

Допомога в дії

Місцевий осередок асоціації працівників дошкільної освіти м.Олександрії активно долучився до надання допомоги сім’ям, що приїхали зі Сходу України на тимчасове проживання до Олександрії.
На звернення асоціації активно відгукнулися всі дошкільні навчальні заклади міста та надали відповідну допомогу.
Так, 21 липня 2014 року діти сімей переселенців отримали іграшки, настільні та розвиваючі ігри, різноманітні канцтовари, дитячі книжечки та розмальовки.
Ми сподіваємось, що проживання в нашому місті для цих сімей буде комфортним.

На Європейській площі відбувся мітинг молодих мам

Сьогодні, 22 липня під стінами міської ради о 10:00 відбувся мітинг молодих мам, які мають дітей віком до трьох років, проти зниження соціальних виплат на дітей. Сама ідея проведення такого мітингу зародилася у соціальних мережах і планувалося, що він пройде в багатьох містах України в один день та час.
На Європейській площі зібралося понад 30 жінок із своїми дітьми. Із мамами поспілкувалися міський голова С.Цапюк і його перший заступник Л.Давиденко. Вислухавши прохання жінок очільник міста пообіцяв допомогти їм підготувати звернення до Президента України П.Порошенка, Прем’єр-міністра А.Яценюка та народних депутатів України від Кіровоградщини щодо можливості внесення змін до нормативних актів стосовно перегляду розміру соціальних допомог по догляду за дитиною.
Також С.Цапюк на найближчій сесії буде ініціювати звернення депутатів Олександрійської міської ради до Верховної ради України та обласної ради щодо вирішення даного питання.
Нагадаємо, що на виконання Законів України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини» Урядом 25 червня поточного року схвалено постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми».
Зазначеними нормативно-правовими актами з 1 липня 2014 року передбачено: об’єднання допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги – це допомога при народженні дитини; встановлення фіксованого розміру допомоги при народженні дитини у сумі 41280 гривень, не залежно від кількості народжених дітей в сім’ї тощо.

Нове обличчя зупинки біля табору «Дружба»

Останнім часом автобусні зупинки в Олександрії набувають більш сучасного та привабливого вигляду. На днях був завершений ремонт зупинки по вул.Фрунзе біля табору «Дружба». Як повідомив начальник УЖКГ міської ради В.Кодола роботи виконувалися власними силами працівників КП«Благоустрій». Так, залишки старої автобусної зупинки були демонтовані, встановлені нові опори та лавки для сидіння, а саму зупинку пофарбовано.
Залишається сподіватися на те, що мешканці нашого міста з повагою поставляться до праці інших людей, і не будуть нівечити і руйнувати відповідні споруди, щоб Олександрія ставала більш затишною з кожним роком.

Тривають ремонти закладів охорони здоров’я

Найближчим часом будуть завершені ремонтні роботи приймального відділення міської лікарні №1 та приміщення реєстратури міської поліклініки. Капітальний ремонт у відділеннях не здійснювався з часу відкриття медичних закладів. Сьогодні ж приміщення набули сучасного охайного вигляду. У кабінетах та коридорах замінено вікна та двері, покладено плитку, укомплектовано нові меблі.
У приймальному відділені Міської лікарні №1 розширено площу деяких службових приміщень, замінено санвузли та встановлено нові пластикові двері. Також було проведено лагодження ліній електропередач і замінено 18 світильників на території лікарні, що значно полегшує пересування хворих та її працівників у вечірній та нічний час. За словами головного лікаря В.Приходька певну частину робіт виконував техперсонал медичної установи, намагаючись якнайшвидше закінчити ремонтні роботи, які тривали щодня, без вихідних та в позаробочий час. Це зумовлено тим, що до приймального відділення кожного дня звертається близько 50 хворих і заклад просто не може призупинити свою діяльність. Тому графік і був побудований таким чином, щоб пацієнти не відчували незручності, пов’язані із ремонтом.
7-поверхова поліклініка, ремонт якої розпочатий ще наприкінці 2013 року, теж поступово змінює свій зовнішній вигляд. Уже відремонтували 2 поверх, де ведуть прийом сімейні лікарі, та хірургічне відділення на 5-му поверсі, де знаходяться офтальмологічні, урологічні та ЛОР-кабінети. Крім того, була відремонтована адміністративна частина 3-го поверху. На разі у поліклініці завершуються ремонтні роботи холу, реєстратури та оглядових кабінетів, що знаходяться біля неї. Тут також були замінені двері, вікна та світильники, укладено плитку, пофарбовано стіни і стелю. Реєстратура поступово відновлює свою роботу в звичному, але вже новому приміщенні.
Естетичний вигляд поліклініки та облаштування місць прийому сучасними меблями створюють комфортне перебування у медичному закладі як пацієнтів, так і медичних працівників.

Родини, які виїхали з Донецької та Луганської областей знаходяться під постійною опікою

Сьогодні в місті активно ведеться робота із сім’ями, що залишають Донецьку та Луганську області і приїжджають на тимчасове проживання до м.Олександрії. Відповідні соціальні та комунальні служби продовжують здійснювати обстеження кожної родини переселенців та поновлювати детальну базу даних по кожній людині для надання усієї необхідної допомоги у забезпеченні житлом, соціальними гарантіями, працевлаштуванні тощо.
Станом на 21.07.2014 року до м.Олександрії прибуло 44 сім’ї (82 особи). Як правило, це жінки із дітьми та люди похилого віку, чоловіки залишаються вдома для охорони власних помешкань та майна. Родини прибувають щодня. Так лише 20 липня 2014 року до Олександрії на тимчасове проживання приїхало три сім’ї, із них двоє людей працездатного віку, двоє пенсіонерів та троє дітей.
Десять сімей звернулися до управління праці та соціального захисту населення з метою переведення їх на облік до міського управління УПЗН та забезпечення державної допомоги, із них три сім’ї вже отримують відповідні виплати, для сімох родин був зроблений паперовий запит особових справ до м.Луганськ, м.Слов’янськ та м.Курахів. У Пенсійному фонді 10-ом особам також уже призначено пенсії, для вісімнадцятьох пенсіонерів зроблений електронний запит справи у ті населені пункти, де вони проживали. Троє дітей влаштовано до загальноосвітніх шкіл нашого міста, ще троє – влаштовано в дитячі садочки.
Поряд із цим ведеться і робота із працездатними переселенцями. Так, 8 чоловік вже забезпечені робочими місцями, 3-ом – надано статус безробітних і вони перебувають на обліку в Олександрійському центрі зайнятості, 3-є зареєстровані як такі, що шукають роботу, 2-ом надані консультації щодо можливого працевлаштування.
Завдяки управлінню ЖКГ, архітектури і містобудування родини отримують житло для тимчасового проживання в гуртожитках медичного училища та училища культури, у гуртожитку «Юність», геріатричному пансіонаті та готелі ПП Рудь. Також додатково є місця і в готелі «Берлога», які при необхідності можуть бути використані для тимчасового проживання відповідних сімей.
Активно допомагають родинам, що виїхали із зони АТО, приватні підприємці нашого міста. За їх підтримки управління ЖКГ, архітектури і містобудування разом із працівниками МНС організували харчування для переселенців. Їм видається сухпайок, який розрахований на тиждень. Більш того, завдяки мешканцям нашого міста уже навіть існує певний запас продуктів харчування та побутової хімії для сімей, що можуть приїхати на тимчасове проживання до Олександрії.
Варто зазначити, що на сьогоднішній день наше місто залишило 9 сімей (14 осіб), які повернулися у звільнені м.Слов’янськ та м.Краматорськ.
Робоча група з прийому і розміщення населення, яке залишає Луганську та Донецьку області, соціальні та комунальні служби, які працюють щодня, оперативно вирішують поточні питання життєзабезпечення переселенців зі сходу країни.

Звернення – подяка

Протягом останніх років міська влада систематично проводить ямкові ремонти доріг нашого міста. В рамках ремонтно-відновлювальних робіт було проведено і ямкові ремонти вул.Шевченка вул.Луначарського. Та, нажаль, ремонтники систематично оминали ремонт дорожнього покриття біля будинків №140 та №142 по вул.Шевченко. Після мого звернення до міського голови С.Цапюка було виконано роботи по відновленню твердого покриття дороги біля вище зазначених будинків, проведено ямковий ремонт прибудинкової території будинку №142, що значно покращило благоустрій. Всі роботи були виконані якісно та в надзвичайно короткі строки, за що велика подяка Степану Кириловичу особисто та всій його команді від мешканців багатоповерхівок, серед яких значна кількість людей з вадами зору, які через неналежне покриття двору та дороги не могли нормально пересуватись.
Прошу мій лист-подяку опублікувати у ЗМІ міста, як приклад людської вдячності за добрі діла керівництва Олександрії.

16.07.2014 року І.Корабльов

Триває робота з легалізації заробітної плати

Робочою групою щодо організації та координації роботи з питань легалізації заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення, з метою виявлення фактів порушення трудового законодавства, зокрема відсутність трудових договорів у роботодавців з найманими працівниками, за період з 14 по 18 липня обстежено 37 – об’єктіві господарювання. Виявлено 2 незареєстрованих працівника:
- ФОП Таранюк О.М. – кафе «Блюз» – 1 не зареєстрований;
- ФОП Хоменко С.С. – ОЦР – 1 не зареєстрований.
З початку року обстежено 1027 – об’єктів господарювання, виявлено у 94 ФОП – 111 незареєстрованих працівників, 68 робочих місць легалізовано.
За результатами рейдів підготовлено листи прокурору м.Олександрії та в Територіальну інспекцію з переліком ФОП-порушників, які ігнорують зауваження представників робочої групи та не реєструють трудові відносини з найманими працівниками, для вжиття заходів впливу.

Головне за останні дні:

Влада пообіцяла і зробила

В День Перемоги у оновленому ПК«Світлопільський» відбудуться загальноміські урочистості із вшанування олександрійських ветеранів

7 травня міський голова С.Цапюк відвідав соціальні об’єкти, у яких завершуються ремонтні роботи. Він побував у 7-поверховій поліклініці та в ПК«Світлопільський». Читати далі

Депутати вирішують

Депутати звітують про роботу в округах

1 липня продовжилася чергова 79-та сесія Олександрійської міської ради VI скликання. Читати далі

Житлово-комунальне господарство

КП«Житлогосп» звітує

Реформування житлово-комунального господарства, ініційоване міським головою С.Цапюком, а також створення служби єдиного замовника змінило якість та ефективність роботи у житловому секторі міста. КП«Житлогосп» працює відповідно до затверджених планів. У першому півріччі поточного року основні роботи планувалися щодо ремонту покрівлі, жолобів, водостічних труб, під’їздів, козирків над входами у під’їзди та улаштування дверей у підвальні приміщення. За інформацією директора підприємства С.Ананьєва здійснено ремонт м’якої та шиферної покрівель за адресами: вул.Дзержинського 40, пр.Леніна 19, 87, 92, 90, 95, 100 та 132 вул. 50 років Жовтня 8 та 8А, вул.Пролетарська 44, вул. 6-го Грудня 89, 93, 141/1, 141/2, 141/3, 141/4, 143/3, 150, вул.Луначарського 8, 18, вул.Міліцейська 131, вул.К.Лібкнехта 31, 33, вул.Калініна 24, 75, 87, пров.Мічуріна 8, пл.Кірова 19, вул.Г.Сталінграду 19. Читати далі

Засідання виконкому

10 липня відбулося чергове засідання виконавчого комітету

Розглянувши клопотання директора Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи та відповідно постанови КМУ «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватись закладами культури і мистецтв, заснованими на державній та комунальній власності», члени виконкому затвердили тарифи на платні послуги для населення, що надаються Олександрійською міською централізованою бібліотечною системою. Читати далі

Робочий графік мера

Переймали досвід

3 липня Олександрію відвідала делегація з міста-сусіда Світловодська. У малій залі виконкому зібралося керівництво Олександрійської та Світловодської міських рад, фахівці житлово-комунального господарства, аби  обговорити питання успішного  реформування системи ЖКГ в Олександрії. Наші сусіди зацікавилися досвідом, ініційованим і впровадженим С. Цапюком на Олександрійщині, але, як зізналися потім, у себе в місті його не вдається втілити у життя. Читати далі


23 липня 2014, середа, 20:54

ОСТАННІ НОВИНИ

ОГОЛОШЕННЯ