23 СІЧНЯ В ОЛЕКСАНДРІЇ ЗАВЕРШЕНО ФІНАНСУВАННЯ ПЕНСІЙНИХ ВИПЛАТ СІЧНЯ. ЗАГАЛЬНА СУМА КОШТІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЇХ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, СТАНОВИТЬ 57,2 МЛН. ГРИВЕНЬ

Головна

Шановні гості міста! Шановні земляки!

Олександрія – місто славного минулого і перспективного сьогодення.

Засноване у 1746 році, воно за роки існування відіграло важливу історичну та адміністративно-економічну роль козацького поселення, військового укріплення, повітового містечка, районного центру, міста обласного підпорядкування. Сьогодні, в часи розбудови Незалежної Української держави, Олександрія переживає період економічного, самоврядного та архітектурного відродження. Люди і міста стають життєздатними, якщо їх плани спрямовані у майбутнє.

Ми свідомі усіх складностей цілей і завдань, які ставить майбутнє міста перед нами, бо впевнені у їх успішній реалізації при дієвій підтримці усієї територіальної громади. Давайте разом попрацюємо заради рідного міста.
Вдячний усім, хто приєднається до цієї благородної справи.

С.ЦАПЮК, міський голова

Зміни в законодавстві для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради повідомляє, що Верховною Радою України 28 грудня 2014 року прийнятий Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України». Цим Законом внесені зміни, зокрема, і до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі Закон). Окремі статті Закону набирають чинності з 1 січня 2015 року.
Так, із Закону виключені статті, які надавали право на щорічне безплатне та пільгове забезпечення санаторно-курортними путівками постраждалих осіб другої, третьої категорій та дітей, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи, крім дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з аварією на ЧАЕС.
У статті 30 (Пільги та компенсації потерпілим дітям та їх батькам) виключені пункти, які передбачали:
1) безкоштовне виховання (утримання) потерпілих дітей у державних дошкільних закладах освіти та надання щомісячної грошової допомоги сім’ям, у яких виховуються такі діти;
2) щомісячні виплати на дітей шкільного віку;
3) виплата грошової компенсації батькам, діти яких не влаштовані в дошкільні навчальні заклади;
Щодо одноразових виплат, то відтепер саме Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» задекларовано, що порядок і розміри одноразових компенсацій і допомог встановлюються Кабінетом Міністрів України. Тобто, одноразові виплати не залежать від розміру мінімальної заробітної плати, є фіксованими та здійснюються відповідно до постанов Кабінету міністрів України. Це позбавляє права ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС звертатись до судових інстанцій з приводу того, що розмір виплачених допомог, встановлених Кабінетом Міністрів, не відповідає розміру допомог, встановлених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», що раніше спонукало суди різних інстанцій приймати рішення на користь чорнобильців.

26 січня Олександрійський міський голова Цапюк Степан Кирилович відзначає свій День народження

З цією святковою подією його вітають заступники міського голови, депутати Олександрійської міської ради, члени виконавчого комітету:

Шановний Степане Кириловичу!

Щиро вітаємо Вас із Днем народження!
Працюючи поряд з Вами багато років, із впевненістю можемо сказати,  що лише людина із незламною силою духу, колосальним досвідом та вмінням розуміти і співпереживати іншим здатна відродити рідне місто та втілити у життя найсміливіші задуми. І Вам це, беззаперечно, вдається виконувати на відмінно.
Тож нехай Ваш життєвий шлях разом із вірними друзями, досвідченими колегами і турботливими близькими завжди супроводжують лише перемоги та успіх, які ще більше переконають Вас у правильності обраного курсу.
З нагоди Дня народження зичимо Вам  непохитного здоров’я, родинного затишку та подальших професійних досягнень на благо рідного міста. Залишайтеся й надалі таким активним, далекоглядним і цілеспрямованим, а ми неодмінно підтримаємо Вас!

Депутати затвердили бюджет Олександрії на 2015 рік

На початку прокурор м.Олександрії В.Малков поінформував присутніх щодо діяльності працівників прокуратури у напрямку дотримання законності і протидії злочинності в місті у другому півріччі 2014 року. Перейшовши до розгляду проектів рішень, депутати затвердили перспективний план роботи Олександрійської міської ради на І півріччя 2015 року та звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста за 2014 рік.
Окрім цього, було розглянуто та затверджено ряд міських цільових програм, зокрема, соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2014-2015 роки; програму розвитку архівної справи м.Олександрії на поточний рік; підготовки юнаків до служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях та організації приписки і призову у м.Олександрії «Призовник» на 2015 рік.
Найважливіші питання порядку денного стосувалися життєдіяльності міста у 2015 році. Депутати детально вивчили та ухвалили Програму економічного і соціального розвитку Олександрії на 2015 рік; затвердили місцеві податки і збори. Зокрема, сесія збільшила площу житлової нерухомості для фізичних та юридичних осіб, яка не оподатковується. Для квартир площа, яка не обкладається податком на нерухоме майно, збільшена з 60 кв.м до 75 кв.м; для житлових будинків із 120 кв.м до 150 кв.м; для різних типів житлової нерухомості у разі одночасного перебування їх у власності – із 180 кв.м до 225 кв.м. Особливу увагу депутати приділили проекту міського бюджету на 2015 рік. Після детального вивчення відповідного документу головний кошторис міста було ухвалено одноголосно. Доходи та видатки міського бюджету встановлено у розмірі 379418,9 тис. грн., у тому числі: загальний фонд – 371673,8 тис. грн., спеціальний фонд 7745,1 тис. грн.
Присутні заслухали та прийняли до відома інформацію про роботу КП«Олександрійський центральний ринок», а також звіт управління культури і туризму за 2014 рік.
Окрім цього, сесія прийняла більше 40 рішень із ряду земельних та архітектурних питань, у тому числі, 23-м учасникам АТО міська рада надала дозвіл на розробку документації для подальшої приватизації земельних ділянок.
Насамкінець депутати прозвітували про свою роботу у виборчих округах.

Громадські слухання в Олександрії

22 січня, напередодні прийняття міського бюджету на 2015 рік, в Олександрії пройшли громадські слухання. На обговорення мешканців було внесено 2 питання: проект Програми економічного та соціального розвитку міста Олександрії на 2015 рік та проект бюджету міста Олександрії на 2015 рік.
У залі дитячої музичної школи, де відбувалися слухання, за попередньою реєстрацією були присутні 418 осіб. Відповідно до статуту Олександрійської територіальної громади, збори вважаються дійсними при наявності не менше 300 чоловік.
Міський голова С.Цапюк, який вів засідання, поінформував олександрійців, що 2015 рік буде складним. Зміни в доходній та видатковій частинах міського бюджету, пов’язані зі змінами в бюджетному і податковому законодавствах України, суттєво вплинули на утримання соціальної сфери та подальший розвиток територіальних громад. Частина податків, які повинні збирати міста, аби забезпечувати функціонування дошкільних, позашкільних закладів, культури та ЖКГ, не мають відповідної бази для адміністрування. Наприклад, уточненням бази на нерухоме майно податкові служби займатимуться до грудня 2015 року. Тож говорити про конкретні цифри доходів сьогодні зарано. Враховуючи, що команді міського голови довелося працювати і ще у складніші часи, сьогодні влада бачить шляхи утримання бюджетних закладів та розвитку Олександрії. Крім того, планується зберегти напрацьовані соціальні стандарти та і надалі безкоштовно лікувати у стаціонарах дітей, вагітних, інвалідів і чорнобильців. Олександрійці ж, зі свого боку, як зауважив С.Цапюк, можуть допомогти владі збирати місцеві податки, зокрема, акцизний збір, при купівлі алкоголю, тютюну та інших підакцизних товарів вимагаючи чек та контролюючи, який товар у ньому вибитий.
Проект Програми економічного та соціального розвитку міста Олександрії на 2015 рік присутнім доповів начальник управління економіки міської ради Р.Черевашко. Він зупинився на головних проблемах та визначив мету і першочергові завдання, які сприятимуть подальшому економічному і соціальному розвитку міста. Серед основних: створення умов для забезпечення стабільного розвитку економіки та модернізації соціальної сфери; розвиток і підтримка малого та середнього бізнесу; сприятливий інвестиційний клімат і ефективна зайнятість населення.
По другому питанню доповіла начальник фінансового управління О.Грищенко. Вона поінформувала присутніх про формування доходної і видаткової частин бюджету.
Доходи міського бюджету на 2015 рік планується встановити у розмірі 379418,9 тис. грн., у тому числі: загальний фонд – 371673,8 тис. грн., спеціальний фонд 7745,1 тис. грн. Доходи загального фонду складаються із: власних і закріплених доходів – 74076,4 тис.грн., базової дотації з державного бюджету у сумі 24015,9 тис. грн., субвенції на соціальний захист населення у розмірі 150600,8 тис. грн., освітньої субвенції у сумі 61437,6 тис.грн., медичної субвенції у сумі 61543,1 тис.грн.
З метою збалансування бюджету та упорядкування сфери державних видатків, що є основним завданням бюджетної політики на 2015 рік, виходячи із обмежених можливостей ресурсної частини бюджету, видаткова частина проекту бюджету спрямована на вкрай нагальні проблеми.
На 2015 рік передбачено підвищення мінімальної заробітної плати та встановлення її у розмірі: з 1 січня – 1218 гривень , з 1 грудня – 1378 гривні.
Розмір посадового окладу працівника I тарифного розряду ЄТС має становити: з 1 січня – 852 гривню, з 1 грудня – 1012 гривень.
Виступи доповідачів практично не викликали у присутніх в залі запитань та обговорень і були прийняті з порозумінням.
Рішенням громадських слухань схвалено та внесено на сесію Олександрійської міської ради для затвердження проекти Програми економічного та соціального розвитку міста Олександрії на 2015 рік та бюджету міста Олександрії на 2015 рік в повному обсязі.

В Олександрії розпочався Всеукраїнський турнір з боксу

22 січня в Олександрії розпочався Всеукраїнський турнір з боксу, присвячений пам’яті О.Скічка, який вже втретє в нашому місті приймає ДЮСШ №2.
На початку до учасників та гостей змагання звернувся секретар міської ради Г.Лоцман, який від імені міського голови С.Цапюка привітав усіх із початком турніру. Геннадій Григорович зазначив, що Олексій Омелянович Скічко був шанованою в Олександрії людиною. Він багато уваги приділяв спорту, зокрема, боксу, і сприяв його розвитку в нашому місті. Насамкінець секретар міської ради побажав учасникам чесних поєдинків та блискучих перемог.
Також спортсменів привітали син О.Скічка Дмитро, виконуюча обов’язки начальника управління освіти, молоді і спорту В.Горенко та головний суддя турніру, старший тренер збірної з боксу Кіровоградської області В.Саласенко.
На знак гостинності та поваги представники команд отримали від Олександрії запашні короваї.
Змагання триватимуть 3 дні – із 22 по 24 січня.
У турнірі візьмуть участь 14 команд, а це – понад 130 боксерів із таких міст України як: Олександрія, Кіровоград, Світловодськ, Комсомольськ, Запоріжжя, Кременчук, Київ, Кривий Ріг, Миколаїв, Дніпропетровськ та інші.

Шановні мешканці міста!

З метою раннього виявлення онкологічних захворювань запрошуємо пройти щорічний профілактичний огляд та флюорографічне обстеження.
Флюорографічний кабінет працює за адресою: вул.Діброви, 77, каб. №101 (з 8:00 год. до 13:00 год.) та каб. №710 (з 10:00 год. до 17:00 год.)
Оглядові кабінети працюють в поліклінічних відділеннях:
- Міської лікарні №1: вул.Діброви, 77, каб. №111 (жіночий),
- 110 (чоловічий) з 8:00 год. до 17:00 год;
- Міської лікарні №3: вул.Артема 4, каб. №6 (жіночий) та каб. №25 (чоловічий) з 8:00 год. до 16:00 год;
- Амбулаторії загальної практики сімейної медицини №2: вул.Леніна 5, каб. №18 з 8:00 год. до 16:00 год.

Міський голова С.Цапюк вручив дитячу коляску молодятам

Приємною подією розпочалося засідання виконавчого комітету 22 січня. Міський голова Степан Цапюк урочисто вручив родині Гелівер Оксани Вікторівни та Василя Володимировича сучасну дитячу коляску і букет червоних троянд. Привід для такого подарунку досить суттєвий, адже 1 січня 2015 року саме у цього подружжя народилася перша у нашому місті дитина. У молодят це також первісток – дівчинка на ім’я Аніта.
Вітаючи молодих батьків, Степан Кирилович зазначив, що народження дівчинки – це добрий знак для усіх нас, адже жінка символізує мир і спокій, благополуччя і надію на краще майбутнє. Міський голова побажав Оксані Вікторівні, Василю Володимировичу та маленькій Аніті родинного тепла і затишку, міцного здоров’я, миру і злагоди.

Головне за останні дні:

Влада пообіцяла і зробила

В Олександрії діє електронна реєстрація дітей

З метою забезпечення прав дитини на доступність дошкільної освіти, із жовтня 2013 року у дитячих садочках міста Олександрії функціонує програма електронної реєстрації малюків. Її впровадження дало змогу спростити шлях до інформації обліку дітей та процедуру вступу в дошкільні навчальні заклади. Читати далі

Депутати вирішують

Депутати затвердили бюджет Олександрії на 2015 рік

На початку прокурор м.Олександрії В.Малков поінформував присутніх щодо діяльності працівників прокуратури у напрямку дотримання законності і протидії злочинності в місті у другому півріччі 2014 року. Перейшовши до розгляду проектів рішень, депутати затвердили перспективний план роботи Олександрійської міської ради на І півріччя 2015 року та звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста за 2014 рік. Читати далі

Житлово-комунальне господарство

КП«Житлогосп» готує житловий фонд міста до зими

Комунальне підприємство «Житлогосп» продовжує роботу, пов’язану з підготовкою житлового фонду до осінньо-зимового періоду та підвищенням енергозбереження даного сектору. Окрім того, відповідно до плану, за замовленням старших будинків проводяться й інші ремонтні роботи. Читати далі

Засідання виконкому

Виконавчий комітет пропонує збільшити площу житла, що не оподатковується

22 січня відбулося чергове засідання виконавчого комітету. З метою раціонального використання коштів державного бюджету присутні внесли зміни до порядку проведення компенсаційних виплат перевізникам за пільгове перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування. Відповідно до змін, кількість фактично виконаних пільгових рейсів за місяць визначається управлінням праці за даними автоматизованої системи контролю та звітів перевізників, які погоджуються спеціальною комісією. Крім того, у разі використання перевізником автобусів місткості меншої, ніж при проведенні перерахунку пільгових категорій, для розрахунку компенсації застосовуються понижуючі коефіцієнти. При розбіжності даних звіту перевізника та автоматизованої системи контролю для розрахунку приймається менша кількість виконаних пільгових рейсів. Читати далі

Робочий графік мера

Результати останньої апаратної наради в 2014 році

30 грудня відбулася остання в 2014 році апаратна нарада, яку провів міський голова С.Цапюк за участю своїх заступників, начальників структурних підрозділів, керівників комунальних служб, сільських та селищних голів. На початку Степан Кирилович окреслив ситуацію щодо прибирання міста від наслідків негоди. Загалом, він залишився задоволений роботою комунальних служб, які в ніч з 29 на 30 грудня вчасно приступили до прибирання автошляхів і тротуарів від снігових заметів. Єдиною проблемною ділянкою залишався підйом на Користівський міст, але згодом, за допомогою спецтехніки МНС, це питання було вирішено. Проводилася робота з ліквідації негоди і в приміських селах та селищах. Однак варто зауважити, що не всі мешканці приватних будинків та власники магазинів і кіосків долучилися до прибирання прилеглих територій. Тому С.Цапюк звернувся до олександрійців не залишатися осторонь загальноміських питань і власними силами прибрати сніг біля своїх домоволодінь та торгівельних точок. Читати далі


26 січня 2015, понеділок, 10:20

ОСТАННІ НОВИНИ

ОГОЛОШЕННЯ

Графіки аварійних відключень електроенергії


Найсвіжіші новини дня в стрічці на Ukr.net.
TVgid.ua- програма для всіх телеканалів.