Головна

Шановні гості міста! Шановні земляки!

Олександрія – місто славного минулого і перспективного сьогодення.

Засноване у 1746 році, воно за роки існування відіграло важливу історичну та адміністративно-економічну роль козацького поселення, військового укріплення, повітового містечка, районного центру, міста обласного підпорядкування. Сьогодні, в часи розбудови Незалежної Української держави, Олександрія переживає період економічного, самоврядного та архітектурного відродження. Люди і міста стають життєздатними, якщо їх плани спрямовані у майбутнє.

Ми свідомі усіх складностей цілей і завдань, які ставить майбутнє міста перед нами, бо впевнені у їх успішній реалізації при дієвій підтримці усієї територіальної громади. Давайте разом попрацюємо заради рідного міста.
Вдячний усім, хто приєднається до цієї благородної справи.

С.ЦАПЮК, міський голова

Держава відшкодовує вартість цін на медпрепарати для лікування гіпертонічної хвороби

Артеріальна гіпертензія – найбільш поширене хронічне захворювання в світі, яке є одним із основних факторів ризику серцево-судинних хвороб і посідає значне місце в структурі непрацездатності, інвалідності та смертності населення.
Медиками було доведено, що навіть незначне зниження артеріального тиску зменшує смертність від серцево-судинних захворювань на 21%, частоту інсультів на 42%, гострих інфарктів міокарду на 14%. Тому прийом ліків від гіпертонічної хвороби має бути постійним.
З метою збереження життя і здоров’я населення 25 квітня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». Дія пілотного проекту поширюється на такі лікарські засоби (діюча речовина) як: еналаприл; лізіноприл; бісопролол; метопролол; небіволол; амлодипін; фенігідін, еналаприл+гідрохлортіазид, лізіноприл+гідрохлортіазид, лізіноприл+амлодипін.
З метою реалізації пілотного проекту в місті ведеться облік хворих на гіпертонічну хворобу та проводиться пільговий відпуск ліків. Після тимчасової перерви з кінця липня в Олександрії, як і по всій Україні, було відновлено відпуск лікарських засобів зі знижками для лікування гіпертонічної хвороби.
При купівлі лікарського засобу в аптеці при наявності рецепту лікаря хворому відшкодовується від 30% до 100% вартості ціни на відповідні лікарські засоби.
У проекті беруть участь 5 аптек та 20 аптечних закладів міста, у яких можна придбати медикаменти для лікування гіпертонічної хвороби зі знижкою. Це мережа ПП«СІТІФАРМ», ТОВ«МЕДІФАРМ», Олександрійська філія ЦМА №154 ПАТ«ЛІКИ КІРОВОГРАДЩИНИ», ПП«ЗДОРОВ’Я» та ФОП ГУБСЬКА О.В.

Спецінспекція веде бій з порушниками благоустрою

Спецінспекція з благоустрою міської ради здійснює постійний контроль за станом благоустрою міських територій, збереження навколишнього природного середовища та запобігання антисанітарних умов. Робота ведеться з населенням та підприємствами, установами і організаціями різних форм власності.
На даний час особлива увага фахівців спецінспекції приділяється боротьбі з карантинними рослинами, які негативно впливають на здоров’я людей. З цією метою проводяться рейди, під час яких виявляються порушення благоустрою та здійснюються заходи щодо їх усунення. Так, при першому виявленню осередків бур’янів у приватному секторі власники домоволодінь попереджаються про те, що їх треба скосити і навести лад на прилеглих територіях. У разі відмови складаються адміністративні протоколи, які направляються на розгляд комісії, що працює при міській раді. За липень спецінспекцією було винесено 280 попереджень та складено 6 протоколів. Штраф за порушення правил благоустрою становить від 340 до 1700 грн. Аналогічна робота проводиться і з підприємцями та підприємствами міста, які зобов’язані належним чином утримувати внутрішні та прилеглі території.
Одним з напрямків діяльності спецінспекції є контроль за розміщенням реклами у встановлених місцях. Зважаючи на планомірну роботу у цьому напрямку, останнім часом значно зменшилася кількість рекламних оголошень, розміщених на парканах, стовпах, фасадах будинків. На жаль, системним порушником залишається сумнівна кредитна спілка, зареєстрована в іншій області, яка наймає олександрійців та змушує їх порушувати законодавство, розклеюючи рекламу у невстановлених для цього місцях. Особи, які займалися відповідною справою, притягнуті до адміністративної відповідальності; зібрані матеріали щодо незаконних дій кредитної спілки передані до правоохоронних органів.

На черзі дня – питання жорсткої економії бюджетних коштів

30 липня міський голова С.Цапюк та його перший заступник Л.Давиденко провели робочу нараду з керівниками виконавчих органів: начальниками управлінь та відділів міської ради.
Зважаючи на доручення КМУ щодо скорочення споживання природного газу, Степан Кирилович поставив перед присутніми завдання переглянути заходи стосовно економії використання газу у бюджетних закладах та серед населення. Начальнику управління ЖКГ, архітектури та містобудування В.Кодолі доручено до початку опалювального сезону забезпечити дровами усіх малозабезпечених мешканців приватного сектору та інші пільгові категорії населення, що мають пічне опалення і звернулися до міської влади із заявами про допомогу. Керівникам підприємств житлово-комунального господарства необхідно посилити роботу з боржниками за спожиті послуги.
Міський голова звернув увагу на безвідповідальне відношення керівництва та працівників КП«Благоустрій» до техніки, наявної на підприємстві, та неналежне його утримання, що недопустимо при господарському підході до комунальної техніки.
Міський голова також зосередив увагу учасників наради на жорсткій економії витрат міського бюджету. Враховуючи складну економічну ситуацію в державі та неодноразові попередження Міністерства фінансів України про зменшення видатків на утримання соціальної сфери, С.Цапюк доручив Л.Давиденко взяти під особистий контроль відповідне питання. Керівникам закладів бюджетної галузі необхідно буде підготувати заходи щодо діяльності підпорядкованих їм колективів у межах затверджених лімітних асигнувань. Начальникам управлінь освіти, охорони здоров’я та культури доручено розробити графіки зустрічей колективів з міською владою для детального обговорення подальшої життєдіяльності бюджетної галузі в умовах жорсткої економії коштів.

Роботи з благоустрою нашого міста тривають

Наразі першочерговим завданням для КП«Благоустрій» стало розчищення ливневих систем, що розміщені по всій території Олександрії. Це пов’язано із тим, що системи стоку дощових вод капітально не прибиралися близько трьох років і сьогодні назріла необхідність вжити нагальних дій, щоб не допустити підтоплення міста. Тим більше, що незабаром розпочнеться осінь, а, отже, і посиляться опади, які повинні стікати до ливневих систем.
За словами головного інженера комунального підприємства О.Кумпана, сьогодні вже виконано близько 60% робіт з очищення відповідних каналів, у тому числі, у Південному і Перемозькому мікрорайонах по вулицях Садовій, Героїв Сталінграду, Куйбишева, Вищепразькій та ін. Також відповідно до графіків здійснюється викіс трави, вирубування чагарників, прибирання сміття та вирубування старих дерев тощо.
Головна проблема, як розповідає О.Кумпан, пов’язана з тим, що працівники підприємства ніби й очистили та здали об’єкт, проте через декілька днів знову доводиться відправляти бригаду робітників, щоб прибрати сміття, яке городяни встигли накидати за короткий проміжок часу. Працівники КП“Благоустрій” змушені постійно проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо недопущення засмічення ливневих систем, контролювати їх санітарний стан і сподіватися, що люди із розумінням поставляться до чужої роботи.

КП«Теплокомуненерго» готується до нового опалювального сезону

Комунальне підприємство «Теплокомуненерго», незважаючи на літній сезон, працює у звичному для цієї пори режимі. Специфіка підприємства полягає у тому, що в міжсезоння колектив робить по скороченому графіку – 4 дні на тиждень, з початком опалювального сезону кількість працівників збільшується, вони працюють повний робочий тиждень та виконують значно більші обсяги робіт. На сьогоднішній день «Теплокомуненерго» здійснює ряд поточних і капітальних ремонтів, затверджених відповідними графіками: проводиться ревізія запірної арматури, ремонт котелень, трубопроводів теплових мереж та багато іншого. Усі роботи проводяться за рахунок власних коштів. Як повідомляє директор підприємства А.Грибачова, станом на кінець липня борг населення за отримане тепло становить 12 млн. грн., підприємства різних форм власності заборгували близько 500 тис. грн., бюджетні установи заборгованості практично не мають. Складною є ситуація з Олександрійським технікумом Білоцерківського національного аграрного університету, який за два попередні опалювальні сезони не сплатив «Теплокомуненерго» жодної копійки за спожите тепло і борг якого складає 700 тис. грн. Зважаючи, що керівництво технікуму ігнорувало неодноразові попередження, комунальне підприємство подало заяву до суду щодо примусового стягнення відповідної заборгованості.
Зважаючи на складну економічну ситуацію в державі, Кабінет Міністрів України поставив перед підприємствами, які постачають тепло, завдання щодо економії споживання природного газу на 30%. На сьогоднішній день КП«Теплокомуненерго» разом з міською владою розробляють заходи щодо мінімізації витрат на теплопостачання в Олександрії. Адміністрація підприємства повідомляє усіх боржників: на ті будинки та підприємства, які мають значну заборгованість за спожите тепло, з початком опалювального сезону теплова енергія подаватися не буде.
Тож усім олександрійцям, керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності, які мають борги, необхідно терміново розрахуватися за спожите теплопостачання.

Ситуація з біженцями – на постійному контролі міського голови

Щодня до Олександрії приїжджають мешканці східних областей України, в яких тривають військові дії. Станом на 28 липня до міста прибули 67 сімей (132 особи), які стали на облік для отримання соціальних гарантій. З різних причин 9 сімей (14 осіб) переїхали в інші населені пункти або повернулися додому. На сьогоднішній день в Олександрії проживає 120 зареєстрованих осіб із 59 родин.
Переселенці, які потребували житла, а це 41 чоловік, були розселені у гуртожитки міста або проживають у родичів та знайомих.
З питань надання державної допомоги до управління праці і соціального захисту звернулись 14 осіб. З них трьом призначена допомога, стосовно 11 – зроблено запити особових справ. Щодо отримання пенсії звернулося 26 чоловік, управлінням пенсійного фонду зроблено запити електронних справ, 11 особам призначено пенсії. Вирішується і доля дітей: 4 дитини влаштовано до загальноосвітніх навчальних закладів, 4 – до дитячих садочків. Кожну дитину оглянуто педіатром, при необхідності надана допомога.
Слід зазначити, що жодна родина, яка приїхала до нашого міста і звернулася до влади, не залишилася поза увагою. Як повідомив заступник начальника 8-ї державної пожежно-рятувальної частини ДПРЗ-2 Володимир Собовенко, на звернення допомогти продуктами харчування та одягом, відгукнулося чимало олександрійців. Серед них: ПП Яременко, ФОП Саламатін, ПП Овчаренко, підприємці центрального ринку, жителі Гузовський, Карпюшкіна, Бабенко, Л.Косаревська, Т.Шеферович, К.Лінкевич, М.Вітченко, колектив центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, Товариство Червоного Хреста, інші громадські та релігійні організації. Особлива вдячність мешканцям приватного сектору та головам квартальних комітетів Л.Первак (№33), О.Скрипник (№32), Т.Плужник (№7), Л.Чигрин (№9) і Т.Сохань (№31).
Міська влада звертається до усіх небайдужих олександрійців, які мають бажання та можливість допомогти родинам біженців зі сходу продуктами харчування довготривалого зберігання (крупи, картопля, цибуля, м’ясні та рибні консерви, олія, цукор, чай тощо), звертатися до пожежно-рятувальної частини (вул.Калініна, 10) або за тел.101.

Триває робота з легалізації заробітної плати

Робочою групою щодо організації та координації роботи з питань легалізації заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення з метою виявлення фактів порушення трудового законодавства, зокрема, відсутність трудових договорів у роботодавців з найманими працівниками, за період з 21 по 25 липня обстежено 35 об’єктів господарювання. Незареєстрованих працівників у ФОП не виявлено.
З початку року обстежено 1062 об’єкти, у 94 ФОП виявлено 111 незареєстрованих працівників, 70 робочих місць легалізовано.
За результатами рейдів направлено листи прокурору м.Олександрії та в Територіальну інспекцію з переліком ФОП – порушників, які ігнорують зауваження представників робочої групи та не реєструють трудові відносини з найманими працівниками, для вжиття заходів впливу.

Головне за останні дні:

Влада пообіцяла і зробила

В День Перемоги у оновленому ПК«Світлопільський» відбудуться загальноміські урочистості із вшанування олександрійських ветеранів

7 травня міський голова С.Цапюк відвідав соціальні об’єкти, у яких завершуються ремонтні роботи. Він побував у 7-поверховій поліклініці та в ПК«Світлопільський». Читати далі

Депутати вирішують

Депутати звітують про роботу в округах

1 липня продовжилася чергова 79-та сесія Олександрійської міської ради VI скликання. Читати далі

Житлово-комунальне господарство

КП«Житлогосп» звітує

Реформування житлово-комунального господарства, ініційоване міським головою С.Цапюком, а також створення служби єдиного замовника змінило якість та ефективність роботи у житловому секторі міста. КП«Житлогосп» працює відповідно до затверджених планів. У першому півріччі поточного року основні роботи планувалися щодо ремонту покрівлі, жолобів, водостічних труб, під’їздів, козирків над входами у під’їзди та улаштування дверей у підвальні приміщення. За інформацією директора підприємства С.Ананьєва здійснено ремонт м’якої та шиферної покрівель за адресами: вул.Дзержинського 40, пр.Леніна 19, 87, 92, 90, 95, 100 та 132 вул. 50 років Жовтня 8 та 8А, вул.Пролетарська 44, вул. 6-го Грудня 89, 93, 141/1, 141/2, 141/3, 141/4, 143/3, 150, вул.Луначарського 8, 18, вул.Міліцейська 131, вул.К.Лібкнехта 31, 33, вул.Калініна 24, 75, 87, пров.Мічуріна 8, пл.Кірова 19, вул.Г.Сталінграду 19. Читати далі

Засідання виконкому

24 липня відбулося чергове засідання виконавчого комітету

Перед початком розгляду питань порядку денного за високий професіоналізм у роботі, самовідданість справі у сфері торгівельного обслуговування населення, активну громадську позицію щодо участі у заходах благодійництва і меценатства та з нагоди відзначення професійного свята – Дня працівників торгівлі міський голова С.Цапюк привітав працівників даної сфери, подарував квіти та оголосив їм подяки міського голови. Також Степан Кирилович зазначив, що олександрійські підприємці та городяни активно допомагають військовим в зоні АТО та закликав і надалі допомагати усім необхідним. Читати далі

Робочий графік мера

Переймали досвід

3 липня Олександрію відвідала делегація з міста-сусіда Світловодська. У малій залі виконкому зібралося керівництво Олександрійської та Світловодської міських рад, фахівці житлово-комунального господарства, аби  обговорити питання успішного  реформування системи ЖКГ в Олександрії. Наші сусіди зацікавилися досвідом, ініційованим і впровадженим С. Цапюком на Олександрійщині, але, як зізналися потім, у себе в місті його не вдається втілити у життя. Читати далі


31 липня 2014, четвер, 10:21

ОСТАННІ НОВИНИ

ОГОЛОШЕННЯ