ЗА СІЧЕНЬ-ЛЮТИЙ МІСЬКИЙ БЮДЖЕТ ОЛЕКСАНДРІЇ ВИКОНАНО НА 130,3%. * ПІДПРИЄМСТВАМИ, ЩО ТОРГУЮТЬ ПІДАКЦИЗНИМ ТОВАРОМ, ЗА СІЧЕНЬ ЗАДЕКЛАРОВАНО ТА СПЛАЧЕНО 1 МЛН. 200 ТИС. ГРН. АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ. * ПОДАТКУ НА ЗЕМЛЮ ЗА ЛЮТИЙ ПРИ ПЛАНІ 750 ТИС. ГРН. НАДІЙШЛО 1 МЛН. 37 ТИС. ГРН. * 02 БЕРЕЗНЯ 2015 РОКУ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В М.ОЛЕКСАНДРІЇ ТА ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОМУ РАЙОНІ РОЗПОЧАЛО ФІНАНСУВАННЯ КОШТІВ НА ВИПЛАТУ ПЕНСІЙ ТА ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ ЗА БЕРЕЗЕНЬ 2015 РОКУ

Головна

Шановні гості міста! Шановні земляки!

Олександрія – місто славного минулого і перспективного сьогодення.

Засноване у 1746 році, воно за роки існування відіграло важливу історичну та адміністративно-економічну роль козацького поселення, військового укріплення, повітового містечка, районного центру, міста обласного підпорядкування. Сьогодні, в часи розбудови Незалежної Української держави, Олександрія переживає період економічного, самоврядного та архітектурного відродження. Люди і міста стають життєздатними, якщо їх плани спрямовані у майбутнє.

Ми свідомі усіх складностей цілей і завдань, які ставить майбутнє міста перед нами, бо впевнені у їх успішній реалізації при дієвій підтримці усієї територіальної громади. Давайте разом попрацюємо заради рідного міста.
Вдячний усім, хто приєднається до цієї благородної справи.

С.ЦАПЮК, міський голова

Фото дня

Дорогі жінки! Щиро вітаю вас зі святом весни, любові – із Міжнародним жіночим днем – 8 Березня!

Щороку, на початку весни, ми вітаємо усіх матерів і бабусь, сестер і доньок із їхнім святом, із 8 Березня. Вже звичним стало ототожнення весни і цього свята із символічним оновленням в природі і в думках людей. Зараз, як ніколи раніше, ми чекаємо на добрі зміни, і хочемо, щоб вони прийшли вже з цією весною. І не треба довго гадати, якому подарунку зраділи б усі українські жінки. Усі ми прагнемо мирного спокійного життя у міцній незалежній Україні.
Любі жінки – добрі, лагідні, мужні і вразливі, такі хоробрі і такі тендітні, Ви надихаєте нас на рішучі кроки і вчинки, Ви додаєте волі до життя нашим захисникам на Сході. І ми не втомлюємося захоплюватися Вашим умінням любити і чекати.
Нехай незламними будуть Ваші терпіння і віра у добро. Нехай відповіддю за тепло, яке Ви даруєте оточуючим, будуть турбота і опіка від коханих чоловіків, від ваших діток, рідних та близьких.
Миру, здоров’я, радості, достатку та затишку у ваших родинах.

З повагою Голова обласної
державної адміністрації
Сергій Кузьменко

Дорогі жінки Кіровоградщини!

Щиро від усього серця вітаю Вас з Міжнародним днем 8 Березня!
Барвистим рушником уже стелиться весна. Сонячним променем, пташиним щебетом приходить пора, яка символізує собою оновлення.
Прикметно, що саме в цей час припадає Ваше свято, адже кожна із Вас несе світу нове життя, спонукає до нових звершень.
Сьогодні, як ніколи, на вас велика надія. На Ваших тендітних плечах лежить основний тягар негараздів.
Споконвічні берегині людського роду, Ви ні на секунду не забуваєте про свою місію. Як і багато років тому, Ви знаходите в собі сили опікуватися кожним, хто цього потребує. Ви і рятуєте наших захисників від тілесних ран, і загоюєте їхні рани душевні, трудитесь нарівні з чоловіками безпосередньо в гарячих точках і в тилу. На все у Вас вистачає мужності і снаги.
Дай Вам, Боже, здоров’я і благословення! А ми – чоловіки будемо в усьому Вам опорою.
Нехай доля усміхається вам трояндами і вклоняється тюльпанами. Нехай березневий вітер принесе кожній із Вас те, що омріяли.
Миру Вам, благополуччя Вашим родинам, щасливої доля Вашим дітям!
Слава Україні!

З повагою
голова Кіровоградської обласної ради
Олександр Чорноіваненко

Дорогі наші жінки!

Із року в рік кожної весни до нас приходить найпрекрасніше свято, що символізує мить, коли відроджується природа і саме життя – Міжнародний жіночий день.
Від імені усієї чоловічої половини вітаю Вас, берегинь сімейного вогнища, вірних дружин, люблячих матерів, турботливих бабусь, надійних колег, – з цим світлим жіночим днем.
Ви народжуєте і виховуєте дітей, оберігаєте домашнє вогнище, займаєте керівні посади, очолюєте громадські і політичні організації.
У той же час Ваші тендітність, краса, розум та постійна турбота про оточуючих гідна найвищих слів визнання від нас – чоловіків. Адже Ви наповнюєте наші будні яскравими барвами, спонукаєте до шляхетних вчинків і добрих справ.
Тож нехай кожен день Вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість, приємні несподіванки, здійснення усіх планів і мрій. Нехай добром повняться Ваші оселі, а рідні та близькі оточують Вас любов’ю і турботою.

З повагою міський голова С.Цапюк

Управління праці звітує про роботу зі зверненнями громадян

Звернення громадян – це показник якості та ефективності роботи органів влади, індикатор рівня соціально-економічного розвитку міста, а суть порушених питань свідчить про рівень захищеності громадян та виконання владою своїх обов’язків, тому розгляду звернень, організації особистого прийому громадян приділяється значна увага.
На черговому засіданні виконавчого комітету було розглянуто питання про стан виконання розгляду звернень громадян в управлінні праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради.

За 2014 рік до управління надійшло 971 звернення (в т.ч. усних – 51 звернення, письмових 920 звернень), що на 164 (17%) звернень більше у порівнянні з 2013 роком (807 звернення).
З приводу надання матеріальної допомоги з місцевого бюджету через міську раду до управління надійшло 594 звернення, з них 548 особам призначено матеріальну допомогу на суму 447381 грн., 46 осіб направлено на безкоштовне лікування у закладах охорони здоров’я (МЛ №1 м.Олександрія, міська дитяча лікарня). У 2013 році з даного питання до влади звернулося 486 осіб, 393 особам призначено матеріальну допомогу на суму 360250 грн, 94 особи направлено на безкоштовне лікування у закладах охорони здоров’я.
На лікування у 2014 році було призначено матеріальну допомогу 469 особам на суму 435531 грн; у 2013 році – 334 особам на суму 351550 грн.
В управлінні діє 3 приймальні з питань прийому громадян щодо оформлення усіх видів державних соціальних допомог та субсидій на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого пічного побутового палива:
1 – приймальна знаходиться в приміщенні управління;
1 – постійно діюча знаходиться в приміщенні Будинку культури с.Димитрове;
1 – постійно діюча знаходиться у приміщенні УТОС.
На період масового прийому громадян (жовтень, листопад) з питань призначення житлової субсидії на опалювальний період 2014–2015 рр. було створено 4 приймальні в приміщеннях колишніх ЖЕКів №4,5,6 та с.Пантаївці.
За минулий рік до управління звернулося 18523 мешканців міста з питання надання різних видів соціальної допомоги, в т.ч. субсидії. За жовтень–грудень 2014 року спеціалістами управління прийнято 9045 комплектів документів для призначення житлової субсидії на опалювальний період, призначено субсидію 7527 громадянам.
Сума коштів, виділених у 2014 році з Державного бюджету, становить 104815,8 тис. грн., у 2013 році – 94693,3 тис. грн.
У 2014 році до управління звернулося 1095 осіб за призначенням адресної допомоги особам, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції та тимчасово окупованих територій України, призначено допомогу – 925 особам на суму 1229,32 тис. грн.
З метою зменшення кількості звернень громадян спеціалістами управління проводиться широка роз’яснювальна робота у ЗМІ. Щотижня на апаратних нарадах керуючий справами виконавчого комітету доповідає про стан розгляду виконання звернень громадян у виконавчих органах міської ради, на підприємствах, установах, організаціях міста. Керівникам виконавчих органів надаються відповідні доручення по встановленню жорсткого контролю за дотриманням термінів розгляду звернень, якості та вичерпності відповідей. З’ясовуються причини, що породжують повторні звернення громадян, проводиться аналіз випадків безпідставної відмови в задоволені законних вимог заявників.
Крім того, щомісячно в засобах масової інформації публікуються графіки особистих прийомів громадян та проведення прямого телефонного зв’язку керівництвом міської ради.

Члени виконкому вивчили роботу зі зверненнями громадян у виконавчих органах ради

5 березня відбулося чергове засідання виконавчого комітету. Перед розглядом питань порядку денного присутні вшанували пам’ять загиблих шахтарів на шахті ім.Засядька 4 березня у Донецьку хвилиною мовчання. Про стан виконання розгляду звернень громадян в управлінні праці та соціального захисту населення присутнім доповіла начальник відділу по роботі із зверненнями громадян Т.Цимбал. Члени виконавчого комітету прийняли її інформацію до відома та зобов’язали управління праці забезпечити системну роботу у даному напрямку та щомісячно, протягом першого півріччя 2015 року, надавати інформацію про стан роботи із зверненнями громадян на апаратні наради у міського голови.
Розглянувши клопотання адміністрації НВО«Олександрійська гімназія ім.Т.Г.Шевченка – ЗНЗ І-ІІ ступенів – школа мистецтв» та у зв’язку з тим, що позашкільні навчальні заклади не фінансуються з державного бюджету та підвищенням цін на енергоносії, виконавчий комітет підвищив розмір щомісячної батьківської плати за навчання в школі мистецтв. Залежно від напрямку навчання вартість зросла у середньому від 10 до 15 гривень. У той же час, члени виконкому звільнили від плати дітей з багатодітних, малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів, переможців республіканських конкурсів та особливо обдарованих дітей.
Також на засіданні були прийняті рішення, що стосувались влаштування подальшої долі дітей, які опинилися у скрутних життєвих обставинах.
З метою відзначення визначних подій історії, суспільно-політичного, громадського та культурного життя міста, виконавчий комітет запропонував міській раді затвердити Календар знаменних і пам’ятних дат на 2015 рік.
Члени виконавчого комітету внесли зміни до складу громадської ради. У зв’язку з переобранням голови міської профспілки працівників освіти виконавчий комітет увів до свого дорадчого органу нового профспілкового лідера олександрійських освітян Слєту Віру Яківну.
Присутні своїм рішенням утворили Координаційну раду зі сприяння Олександрійському МВ УМВС України в Кіровоградській області щодо забезпечення громадського порядку та проведення спільного патрулювання міста Олександрії. Також було затверджено Положення про неї та її склад.
Крім цього на черговому засіданні виконавчого комітету було розглянуто близько 50-ти земельних та архітектурних питань.

Відзначення 200-річчя з Дня народження Михайла Вербицького та 150-ї річниці першого публічного виконання національного гімну

4 березня виповнюється 200 років від Дня народження композитора, диригента, громадського діяча, автора музики до Українського Державного Гімну «Ще не вмерла Україна» Михайла Вербицького.
Творчість М.Вербицького є важливою для розвитку історії вітчизняного музичного мистецтва. Спадок митця нараховує 133 відомих композицій. Найвідомішим твором є музика до Українського Державного Гімну «Ще не вмерла Україна» на слова Павла Чубинського.
З метою належного відзначення 200-річчя з Дня народження Михайла Вербицького та 150-ї річниці першого публічного виконання національного гімну в Олександрії відбулося ряд загальноміських заходів у навчальних закладах та закладах культури.
Так, в Центральній міській бібліотеці ім.О.Пушкіна для користувачів Інтернет-центру проведено інформхвилинку «Велична доля двох маленьких рядків».
Присутні прослухали розповідь ведучих про цікаві факти з біографії композитора, відкрили для себе багатогранність його особистості і переглянули відеосюжет «Історія гімну України». Вшановуючи легендарну особистість Михайла Вербицького, працівники бібліотеки разом з користувачами завершили зустріч спільним виконанням Державного гімну України.
У секторі читацького залу бібліотеки – філії №8 для юнацтва розгорнуто викладку літератури «Творець Українського гімну», присвячену 200-річчю Михайла Вербицького. На виставці представлені книги та статті з періодичних видань про життя ітворчість композитора, документи з історії створення українського гімну.
Викладачі Олександрійської дитячої музичної школи підготували та провели для вихованців тематичний урок: «Великі постаті України: Михайло Вербицький» і оформили тематичну фотодокументальну виставку: «Михайло Вербицький – автор музики національного гімну України», яка триватиме до 6 березня.
Олександрійський міський музейний центр імені Худякової Антоніни Федорівни також підготував ряд заходів, присвячених вшануванню 200-річчя від Дня народження М.Вербицького та 150-ї річниці першого публічного виконання національного гімну в області. З 25 лютого по 15 березня для студентів і мешканців міста представлена інформаційна поличка: «Михайло Вербицький. Історія створення Національного гімну».
Студентам та відвідувачам представлені національні символи України: Державний прапор України, Державний Герб України, національні прапори історичних періодів України, фото та періодичні видання про автора національного Державного Гімну України «Ще не вмерла Україна». Для різних вікових груп проводяться різнопланові виховні години про життєвий і творчий шлях М.Вербицького, його роль як представника української музичної культури ХІХ ст., про історію написання і значення вірша «Ще не вмерла Україна», якому судилося стати національним символом України.

В Олександрії продовжується розвиток волонтерського руху

Сьогодні в Україні волонтерських рух популярний як ніколи.
З кожним днем все більше наших співгромадян долучаються до благодійності. Саме на волонтерах сьогодні тримається допомога Збройним силам України, добровольчим батальйонам, переселенцям та пораненим в зоні проведення АТО. Волонтерську діяльність провадять як фізичні особи, так і волонтерські організації (об’єднання), громадські, релігійній організації, благодійні фонди.
В Олександрії вищезазначених організацій вже близько десяти. Одні займаються збором речей для фронту, інші ремонтом техніки та обладнання ще інші – допомогою тимчасово переміщеним особам.
Однією з перших до волонтерської діяльності підключилась і група підприємців з Олександрійського центрального ринку. Вони збирають кошти для придбання найнеобхіднішого для українських солдат, пакують та передають продукти, консервацію, виготовляють маскувальні сітки для бронетехніки тощо.
Очолюють групу активістів депутат міської ради Галина Мариненко та підприємець центрального ринку Світлана Небесна. Саме завдяки їхній активній позиції щотижня вдається зібрати допомогу для фронту та передати її бійцям. Сьогодні волонтерська група вийшла на новий рішень та бажає розширити свою діяльність. Для збору коштів для АТО підприємці відкрили рахунок в «Приватбанку» – 5168 7556 1155 2932 (отримувач Небесна Світлана Василівна).
Волонтери повідомляють, що інформація про витрачання усіх коштів, які надходитимуть на рахунок, буде систематично оприлюднюватися у ЗМІ міста.

Головне за останні дні:

Влада пообіцяла і зробила

В Олександрії діє електронна реєстрація дітей

З метою забезпечення прав дитини на доступність дошкільної освіти, із жовтня 2013 року у дитячих садочках міста Олександрії функціонує програма електронної реєстрації малюків. Її впровадження дало змогу спростити шлях до інформації обліку дітей та процедуру вступу в дошкільні навчальні заклади. Читати далі

Депутати вирішують

Депутати затвердили бюджет Олександрії на 2015 рік

На початку прокурор м.Олександрії В.Малков поінформував присутніх щодо діяльності працівників прокуратури у напрямку дотримання законності і протидії злочинності в місті у другому півріччі 2014 року. Перейшовши до розгляду проектів рішень, депутати затвердили перспективний план роботи Олександрійської міської ради на І півріччя 2015 року та звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста за 2014 рік. Читати далі

Житлово-комунальне господарство

КП«Житлогосп» готує житловий фонд міста до зими

Комунальне підприємство «Житлогосп» продовжує роботу, пов’язану з підготовкою житлового фонду до осінньо-зимового періоду та підвищенням енергозбереження даного сектору. Окрім того, відповідно до плану, за замовленням старших будинків проводяться й інші ремонтні роботи. Читати далі

Засідання виконкому

Члени виконкому вивчили роботу зі зверненнями громадян у виконавчих органах ради

5 березня відбулося чергове засідання виконавчого комітету. Перед розглядом питань порядку денного присутні вшанували пам'ять загиблих шахтарів на шахті ім.Засядька 4 березня у Донецьку хвилиною мовчання. Про стан виконання розгляду звернень громадян в управлінні праці та соціального захисту населення присутнім доповіла начальник відділу по роботі із зверненнями громадян Т.Цимбал. Члени виконавчого комітету прийняли її інформацію до відома та зобов’язали управління праці забезпечити системну роботу у даному напрямку та щомісячно, протягом першого півріччя 2015 року, надавати інформацію про стан роботи із зверненнями громадян на апаратні наради у міського голови. Читати далі

Робочий графік мера

Результати останньої апаратної наради в 2014 році

30 грудня відбулася остання в 2014 році апаратна нарада, яку провів міський голова С.Цапюк за участю своїх заступників, начальників структурних підрозділів, керівників комунальних служб, сільських та селищних голів. На початку Степан Кирилович окреслив ситуацію щодо прибирання міста від наслідків негоди. Загалом, він залишився задоволений роботою комунальних служб, які в ніч з 29 на 30 грудня вчасно приступили до прибирання автошляхів і тротуарів від снігових заметів. Єдиною проблемною ділянкою залишався підйом на Користівський міст, але згодом, за допомогою спецтехніки МНС, це питання було вирішено. Проводилася робота з ліквідації негоди і в приміських селах та селищах. Однак варто зауважити, що не всі мешканці приватних будинків та власники магазинів і кіосків долучилися до прибирання прилеглих територій. Тому С.Цапюк звернувся до олександрійців не залишатися осторонь загальноміських питань і власними силами прибрати сніг біля своїх домоволодінь та торгівельних точок. Читати далі


6 березня 2015, п'ятниця, 16:03

ОСТАННІ НОВИНИ

ОГОЛОШЕННЯ

Графіки аварійних відключень електроенергіїНайсвіжіші новини дня в стрічці на Ukr.net.
TVgid.ua- програма для всіх телеканалів.