Головна

Шановні гості міста! Шановні земляки!

Олександрія – місто славного минулого і перспективного сьогодення.

Засноване у 1746 році, воно за роки існування відіграло важливу історичну та адміністративно-економічну роль козацького поселення, військового укріплення, повітового містечка, районного центру, міста обласного підпорядкування. Сьогодні, в часи розбудови Незалежної Української держави, Олександрія переживає період економічного, самоврядного та архітектурного відродження. Люди і міста стають життєздатними, якщо їх плани спрямовані у майбутнє.

Ми свідомі усіх складностей цілей і завдань, які ставить майбутнє міста перед нами, бо впевнені у їх успішній реалізації при дієвій підтримці усієї територіальної громади. Давайте разом попрацюємо заради рідного міста.
Вдячний усім, хто приєднається до цієї благородної справи.

С.ЦАПЮК, міський голова

Шість прямих відповідей редактору «Городского курьера» В.Голобородьку

Вікторе Валентиновичу! Відповідаю на Ваші публічні запитання саме тому, що я посадова особа місцевого самоврядування, яка працює на благо територіальної громади відкрито і гласно. З цією метою представники ЗМІ міста постійно запрошуються на засідання виконкому, сесії міської ради, наради та зустрічі, при потребі проводяться прес-конференції з міським головою та заступниками.
Ви, В.Голобородько, регулярно відвідуєте сесії міської ради та засідання виконавчого комітету. Незрозуміло, чому на них Ви не отримуєте ніякої інформації, у той час як журналісти мають безліч тем для оприлюднення. Можливо, Ви приходите до міської ради, аби відпочити від своїх керівників з ОЗУ«Кумовського», які за 450-550 грн. заробітної плати в місяць так нещадно Вас експлуатують, змушуючи перекручувати факти та збурювати мир і спокій в Олександрії? Як я полюбляю себе називати, Вас аніяк не стосується, а те, що найвища посадова особа міста – це і є міський голова, за багато років «служби» біля міської годівнички Вам повинно бути відомо. Це що, чергове намагання Ваших господарів на чолі з О.Калтиріним змінити норми чинних законів?! Чи, можливо, з Вашою пам’яттю з роками сталися якісь курйози, адже, мабуть, вже зносили той піджак, який для роботи купувала Вами так ненависна Л.Давиденко і який Ви прихопили, коли пішли з телеканалу «Олександрія»?! Цікаво, чому Ви намагаєтеся впевнити мешканців міста у тому, чого немає насправді: нібито моя публічність – це ховання за «спини інших» (цитата з Вашого листа), і люди Вам не вірять?! Впевнений, що цьому є одна єдина причина – реальні справи не можуть порівнюватися з вашими «професійними журналістськими» опусами. Незважаючи на Ваші запитання, які у мислячих мешканців міста, на мій погляд, м’яко кажучи, викликають здивування: чи немає у людини психічних чи іншого ряду проблем, даю відповіді:
Якщо Вам як журналісту відповідна інформація до цього часу невідома, доводжу до Вашого відома, що діючим Президентом України є Петро Порошенко.
Разом з іншими олександрійцями морально і матеріально підтримую українську армію та мирних жителів по забезпеченню життєво необхідними продуктами, особисто придбавав бронежилети, продукти харчування, матраци, пальне тощо.
Вважаю, що головне на сьогоднішній день завдання – відстояти суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України.
Щодо припинення мною членства та керівництва м/о Партії регіонів, можете звернутися з листом до міськрайонного управління юстиції та отримати офіційну відповідь.
Запевняю, що наявність охоронця у міського голови – ознака хворої уяви журналіста. Олександрійці є свідками, що по місту на роботу і з роботи я пересуваюсь на велосипеді, тим паче, без будь-якої охорони.
Повідомляю, що Конституція України (ст.34) гарантує кожному право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, на вільне збирання, зберігання, використання і поширення інформації. Це важливе конституційне положення повністю відповідає ст.19 Загальної декларації прав людини та ст.10 Конвенції про захист прав і основних свобод людини. Тож вивчайте, шановний, закони України!
Я дав чіткі відповіді на Ваші питання. Ви як журналіст давно мусили їх почути, адже кожен ЗМІ (крім тих, у яких Ви працюєте), зацікавлений у прозорості роботи влади, неодноразово оприлюднював мою позицію як посадовця і громадянина.
Ви часто задаєте риторичні запитання, адже не хочете чути правди. Я особисто хочу запитати у Вас як у депутата і громадянина, який несе відповідальність перед виборцями і земляками, оприлюднити свою громадянську позицію з конкретних питань і дати на них чіткі і чесні відповіді:
1. Чи маєте Ви причетність до бандитського формування ОЗУ«Кумовське», якщо так, то яким чином?
2. Чи знаєте особисто О.Калтиріна, у яких відносинах з ним перебуваєте?
3. Як Вам вдається жити на заробітну плату у розмірі 450-550 грн. в місяць?
4. Чи Ви, як депутат міської ради, який повинен відстоювати соціальні гарантії виборців, не порушували питання перед власниками ЗМІ, у яких працюєте, про підвищення розміру заробітної плати до розміру мінімальної, що передбачено законами України?
5. Якщо порушували відповідне питання, яку відповідь отримали, якщо ні – чи маєте заробітну плату «в конверті»?
6. Ваша позиція стосовно ДНР? Якщо позитивна, як допомагаєте сепаратистам, якщо ні – як допомагаєте мешканцям Донбасу та українській армії?
7. Ваша життєва позиція стосовно допомоги олександрійським військовим, які захищають мир на сході України (крім хоронити живих бійців Олександрійської в/ч 2269)?
8. Чи знаєте Ви, що в Олександрії проживає 38 мирних жителів Донбасу, які, аби зберегти найцінніше – своє життя та життя своїх близьких, покинули власні домівки тимчасово проживають в Олександрії?
9. Чи відреагували Ви особисто на звернення влади до небайдужих олександрійців допомогти цим людям? Якщо так, то яким чином?
10. Чи вважаєте Ви, що повноцінно виконуєте головне завдання, поставлене перед Вами ОЗУ«Кумовське» – перекручування фактів діяльності влади та дестабілізації спокійної ситуації в місті, внесення сум’яття , розпалювання міжнаціональної ворожнечі?
11. Скільки коштів Ви заробили, коли, завдяки Вам та Вашим виданням, ВО«Батьківщина» не була допущена до участі у місцевих виборах 2010 року.
12. Скільки Вам платило колишнє обласне керівництво ПР за той бруд, що лився на мене та Л.Давиденко протягом 2010-2012 років і особливо тоді, коли ми вказували їм на помилки, за що й були виключені із лав цієї партії?
Враховуючи Ваші інформаційні ляпи, перекручування фактів та публікації відвертої і цинічної брехні, я свідомий того, що олександрійці не отримають чітких і чесних відповідей від депутата міської ради В.Голобородька. Але як оптиміст, сподіваюсь, що Ви не втратили найпростіших, але найцінніших якостей, які відрізняють людину від інших живих істот.
Майте мужність і скажіть правду, хоч раз за все своє життя!

Міський голова С.Цапюк

Обласне регіональне відділення асоціації міст України відновило свою роботу

10 липня у м.Світловодську відбулося виїзне засідання Кіровоградського регіонального відділення асоціації міст України, яке провів Олександрійський міський голова С.Цапюк, який після перерви знову очолив регіональне відділення. На засіданні були присутні голова Кіровоградської ОДА О.Петік, голова Кіровоградської обласної ради О.Чорноіваненко, міські і селищні голови Кіровоградщини. Присутні обговорили основні положення змін до Конституції України, які стосуються децентралізації влади, та Концепцію реформування місцевого самоврядування. Заступник начальника Головного управління юстиції у Кіровоградській області Р.Тюртюбек ознайомив присутніх із запропонованими змінами до законодавства, після чого керівники місцевих громад висловили власні пропозиції, основані на багаторічному досвіді роботи, які б сприяли реальному розширенню повноважень органів місцевого самоврядування та життєдіяльності територій. Пропозиції були підтримані іншими учасниками зібрання і після узагальнення будуть передані керівництву області та Віце-прем’єр-міністру України В.Гройсману (який багато років очолював Вінницьку міську раду), візит якого планується до Кіровоградщини 18 липня.
Активне обговорення членами виїзного засідання викликало болюче для міст, сіл і селищ питання – про стан взаємодії органів Державної казначейської служби в області з органами місцевого самоврядування. Начальник Головного управління Державної казначейської служби України в Кіровоградській області І.Панасенко, виступаючи перед присутніми, зазначив, що доходи державного і місцевих бюджетів за 6 місяців в області склали трохи більше 1 млрд. грн., у той же час витрати на захищені та незахищені статті становлять більше 3 млрд. грн. Служба не може перерахувати коштів більше, ніж їх є насправді. Пріоритетними є видатки на заробітну плату, енергоносії, медикаменти, харчування, у той же час при можливості погашається заборгованість минулого року за капітальні видатки, яка розподіляється пропорційно між територіями.
Міські голови висловили власну позицію з даного питання, відзначивши, що фінансування делегованих повноважень, тобто, утримання соціальної сфери, фінансується державою, у той же час видатки на виконання власних повноважень (ремонт доріг, утримання житлово-комунальної сфери тощо) повністю блокуються на рахунках державного казначейства. Це зводить нанівець намагання керівників місцевих громад навести лад на власній території, ставить під загрозу підготовку житлового комплексу до зими. Населення не розуміє відповідної позиції і перестає вірити у те, що кошти, які є на територіях, не можна використати за призначенням. Голова обласної ради О.Чорноіваненко пообіцяв учасникам зібрання виступити з даного питання у ЗМІ перед населенням області, аби пояснити реальний стан справ, пов’язаний із взаємодією органів Державної казначейської служби з органами місцевого самоврядування.
Він також зазначив, що вдячний С.Цапюку за запрошення і із задоволенням буде відвідувати наступні засідання.
Голова Кіровоградської ОДА О.Петік відзначив, що рівень професійної розмови керівників органів місцевого самоврядування високий та запропонував розглянути питання механізму обміну досвіду у житлово-комунальному господарстві, втілення програми енергозбереження тощо.
У свою чергу, учасники засідання подякували С.Цапюку за відновлення роботи регіонального відділення асоціації та високий рівень обговорення проблемних питань, адже сьогодні органи місцевого самоврядування є саме тією ланкою, яка забезпечує стабільність та життєдіяльність громад, і від їх злагодженості залежить подальша доля України. На завершення Степан Кирилович відзначив, що вперше застосований формат участі керівництва області у засіданні асоціації є позитивним використанням форми діалогу, що дає певні результати. Наступне засідання планується провести на базі м.Олександрії, де запропоновано розглянути питання реформування ЖКГ, застосування енергозберігаючих технологій та альтернативних форм опалення.

Вручено Грамоти Олександрійської міської ради

На черговому засіданні виконавчого комітету С.Цапюк вручив активістам та підприємцям, які надають гуманітарну допомогу землякам-військовослужбовцям, що захищають територіальну цілісність України, Грамоти Олександрійської міської ради. Відзнаками нагороджено: ГАРАЩЕНКА Олега Васильовича – директора КП«Жигулі»; ГОЛОВКО Наталію Іванівну – підприємця, власника магазину «Чайка»; ГУШЛЄВСЬКОГО     Олега Олександровича – директора ТОВ«Трейд» та ПП«Колега»; ДЯДЕНЮК Ірину Григорівну – підприємця, власника магазину «Риба, кури, м’ясо»; ЄГОРОВА Івана Володимировича – підприємця, власника оптової бази з продажу овочів та фруктів; КОЮДЕНКА Валентина Івановича – голову громадської організації «Асоціація інвалідів праці «Зірка надії»; МАКАРОВА Ігоря Станіславовича – голову установчих зборів по формуванню громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «СЛАВУТИЧ»; МОЦНУ Світлану Борисівну – підприємця, власника оптової бази продуктів харчування; СТАДНІЧЕНКА Володимира Васильовича – директора приватного підприємства «СВІТ-захист»; КУЛЬГУ Сергія Михайловича – директора ПП«ПобутСервісПром»; ТЕСЛЕНКО Марії Пилипівну – підприємця, власника оптової бази продуктів харчування.
Цінний подарунок – мікрохвильову піч – від міської влади також отримала молода пара, яка одружилася в День міста: Олійник Олександр Іванович та Вікторія Володимирівна. І хоча День народження Олександрії у цьому році через трагічні події на сході України та загибель олександрійських вертолітників не відзначався, коляски для малюків отримали дві родини, малюки яких народилися саме 25 травня. Щасливими батьками стали Притуляк Андрій Олегович і Олександра В’ячеславівна та Кірпічова Ірина Олексіївна і Ігор Іванович.

10 липня відбулося чергове засідання виконавчого комітету

Розглянувши клопотання директора Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи та відповідно постанови КМУ «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватись закладами культури і мистецтв, заснованими на державній та комунальній власності», члени виконкому затвердили тарифи на платні послуги для населення, що надаються Олександрійською міською централізованою бібліотечною системою.
До них належать: організації та/або проведення культурно-масових заходів, науково-практичних конференцій, семінарів, майстер-класів, виставок; розроблення сценаріїв за заявками підприємств, установ, організацій; формування бібліографічних списків для курсових, дипломних та наукових робіт, каталогів для особистих бібліотек і бібліотек підприємств, установ та організацій; підготовка фактографічних, аналітичних, бібліографічних та інших довідок для фізичних та юридичних осіб; фотокопіювання, ксерокопіювання, мікрокопіювання з книжок, брошур, газет, журналів, документів з фондів бібліотек тощо. Нові тарифи будуть введені в дію з 1 вересня. Слід зазначити, що платні послуги збільшилися лише для переглядів кінофільмів, з 10 послуг вартість залишилася попередньою, на 3 послуги тариф зменшився.
Виконавчий комітет погодив з 1 вересня новий розмір щомісячної батьківської плати за навчання в Олександрійській дитячій музичній, у Димитровській, Пантаївській дитячих музичних школах та Олександрійській дитячій художній школі. Розмір батьківської плати в Олександрійській музичній школі становитиме 70-85 грн. в місяць в залежності від виду навчання, у Димитровській і Пантаївській дитячих музичних школах – 48-58 грн., у художній школі 50 грн. в місяць. Слід зазначити, що навіть при підвищенні суми вартість батьківської плати в Олександрії буде нижчою, ніж у м. Знам’янці та Світловодську.
Від плати за навчання буде звільнено 30% учнів: діти з багатодітних і малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, а також особливо обдаровані діти – переможці Міжнародних, Всеукраїнських конкурсів.
Виконавчий комітет прийняв рішення про видачу ордеру на трикімнатну квартиру Бадьон Марині Василівні, яка перебуває на квартирному обліку з правом першочергового отримання житла як багатодітна сім’я.
Члени виконкому прийняли рішення з питань, що стосуються внесення змін у межі
виборчих дільниць на постійній основі. Так, на розгляд Центральної виборчої комісії внесено питання про скорочення дільниці № 350742 у Заводському мікрорайоні та розмежування її меж по трьох прилеглих дільницях. Крім цього, на засіданні виконавчого комітету було розглянуто та прийнято рішення з ряду архітектурних та земельних питань.

Яким буде фонтан на центральній площі міста?

9 липня розпочався ремонт центрального міського фонтану та реконструкція території навколо нього. Ініціативу з даного питання, як повідомлялося раніше, виявили керівники мережі магазинів «Оптовичок» Андрій Маренич та Олександр Федюк, які запропонували свою допомогу у благоустрої міста С.Цапюку.
На початку будуть здійснені роботи з ремонту трубопроводу фонтану, згодом облаштовано сам фонтан і площу навколо нього. Планується, що результат роботи буде абсолютною несподіванкою для мешканців та гостей міста, проте дуже позитивною.

Автобусні зупинки змінюють свій вид

Автобусні зупинки в Олександрії набувають сучасного привабливого вигляду. Роботи виконуються власними силами працівників КП «Благоустрій» та бюджетної сфери. Поступово зупинки на території Олександрії та з боку в’їзду з Кіровограда та Нової Праги приводяться в належний естетичний вигляд. При необхідності територія всередині і навколо них буде заасфальтована, після чого, там де вони відсутні, будуть встановлені лавки для сидіння. Залишається сподіватися на те, що олександрійці з повагою поставляться до праці інших людей, зберігатимуть і не руйнуватимуть відповідні споруди, і тоді наше рідне місто буде ставати затишнішим і кращим кожного року.

Допомога жителям Донеччини

Понад 13 тонн гуманітарної допомоги з Кіровоградщини доставлені у понеділок, 7 липня, у нещодавно звільнений від терористів Слов’янськ. «Напередодні у суботу ввечері, 5 липня, – повідомляє міський голова С.Цапюк, – в телефонному режимі перший заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації В.Серпокрилов на виконання доручення Президента України П.Порошенка звернувся до міських і районних голів та виробників місцевої продукції з пропозицією допомогти мирним жителям Донеччини, які після військових дій та звільнення від терористів залишилися без світла, води та продуктів харчування. З Києва надійшов приблизний список продукції, яку потребують у Слов’янську. Переважно це продукти харчування довготривалого зберігання, вода, тощо». Олександрія оперативно спрацювала у даному напрямку: 1,2 тонни напоїв було виділено ВК ПАТ«Оболонь» (директор В.Шклярук) та того ж дня службовцями пожежно-рятувального загону м.Олександрії (нач. Р.Гордовий) направлено до м.Кіровограда. 6 липня гуманітарний вантаж був відправлений у м.Слов’янськ у супроводі машин пожежно-рятувальної служби області, яка взяла на себе відповідальну і серйозну справу (начальник управління ДСНС України в Кіровоградській області В.Федорчак).
Гуманітарні грузи і надалі продовжують надходити у звільнену від терористів Донеччину з усієї України.

Головне за останні дні:

Влада пообіцяла і зробила

В День Перемоги у оновленому ПК«Світлопільський» відбудуться загальноміські урочистості із вшанування олександрійських ветеранів

7 травня міський голова С.Цапюк відвідав соціальні об’єкти, у яких завершуються ремонтні роботи. Він побував у 7-поверховій поліклініці та в ПК«Світлопільський». Читати далі

Депутати вирішують

Депутати звітують про роботу в округах

1 липня продовжилася чергова 79-та сесія Олександрійської міської ради VI скликання. Читати далі

Житлово-комунальне господарство

Олександрії – якісні дороги

Одним з пріоритетних завдань, поставлених міським головою С. Цапюком перед виконавчими органами  ради, є ремонт асфальтобетонного покриття в Олександрії. Відповідно до поставлених завдань міською радою була затверджена комплексна міська програма з ремонту доріг, яка виконується згідно з графіками. Читати далі

Засідання виконкому

10 липня відбулося чергове засідання виконавчого комітету

Розглянувши клопотання директора Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи та відповідно постанови КМУ «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватись закладами культури і мистецтв, заснованими на державній та комунальній власності», члени виконкому затвердили тарифи на платні послуги для населення, що надаються Олександрійською міською централізованою бібліотечною системою. Читати далі

Робочий графік мера

Переймали досвід

3 липня Олександрію відвідала делегація з міста-сусіда Світловодська. У малій залі виконкому зібралося керівництво Олександрійської та Світловодської міських рад, фахівці житлово-комунального господарства, аби  обговорити питання успішного  реформування системи ЖКГ в Олександрії. Наші сусіди зацікавилися досвідом, ініційованим і впровадженим С. Цапюком на Олександрійщині, але, як зізналися потім, у себе в місті його не вдається втілити у життя. Читати далі


11 липня 2014, п'ятниця, 22:21

ОСТАННІ НОВИНИ

ОГОЛОШЕННЯ