Про місто

Герб і прапор м.Олександрія

Опис герба

Герб виконаний у формі традиційного щита, на якому у золотій главі малиновий лапчатий хрест, у зеленому та малиновому полі золоті перехрещені шаблі обвиті золотою дубовою та лавровою галузками.
Щит поділено на три частини, в кожній з них, на відповідному фоні розміщені гербові фігури, які в цілому характеризують місто Олександрію.
У зеленому та малиновому полі застосовані символи козацької звитяги: золоті перехрещені шаблі, обвиті золотою дубовою та лавровою галузками, які підкреслюють славу та героїзм поколінь у боротьбі за волю та незалежність.

Кольорова гама прапора відповідна гербовій. В центрі жовтого кольору елемент герба – малиновий лапчатий хрест.

Опис прапора

В квадратному полотнищі основою до древка розташований жовтий трикутник з малиновим лапчатим хрестом у центрі. Решта полотнища прапора розділена на дві рівновеликі горизонтальні частини: верхня –малиновогокольору, нижня – зеленого кольору.

Положення про герб і прапор м. Олександрії та порядок їх використання

1. На підставі ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” Олександрійська міська рада своїм рішенням від 31.10.2003 року N 326 затвердила зображення та описи герба і прапора м. Олександрії.
2. Герб і прапор міста є офіційними територіальними символами, створеними за всіма правилами і традиціями геральдики, що відображають історичні, культурні, соціально-економічні та інші особливості міста Олександрії.
3. Герб міста Олександрії являє собою щит, поділений на три частини, в кожній з них на відповідному фоні розміщені гербові фігури, які в цілому характеризують місто Олександрію. У зеленому та малиновому полі застосовані символи козацької звитяги та християнської віри: малиновий лапчатий лицарський хрест та золоті перехрещені шаблі.
4. Прапор міста являє собою квадратне полотнище.
5. Зображення герба та прапора міста Олександрії використовуються з метою популяризації історичної спадщини міста, виховання місцевого патріотизму, створення відповідного іміджу при налагодженні ділових та культурних зв’язків, реклами місцевих виробників, продукції та послуг, які випускаються та надаються в місті.
6. Зображення герба та прапора міста Олександрії встановлюється: на головному фасаді будинку міської ради, у сесійній залі міської ради, у службових кабінетах міського голови та його заступників, у залі засідань і деяких інших службових приміщеннях міської ради, на знаках при в’їзді на територію міста Олександрії, дошках пошани, бланках грамот та подяк міської ради, рекламних щитах в оформленні при проведенні свят, фестивалів, військово-спортивних змагань, виставок, у декоративному оздобленні архітектурних споруд без сплати збору та отримання дозволу за використання місцевої символіки.
Зображення герба також може бути використане при виготовленні різного виду друкованої та рекламно-сувенірної продукції: почесних грамот, листів подяки, поздоровчих листівок, конвертів, запрошень, бланків, проспектів та інших видів друкованої продукції, сувенірів, виготовлених у різній техніці рекламної продукції товаровиробників Олександрії зі сплатою збору за право використання місцевої символіки відповідно до положення “Про місцеві податки і збори” та отриманням дозволу.
7. Прапор міста вивішується на щоглі біля будинку міської ради, встановлюється у сесійній залі міської ради, у робочому кабінеті міського голови, використовується при святкуванні державних та місцевих свят, прийомі офіційних делегацій, на спортивних змаганнях тощо. Зображення прапора може бути використане згідно з відповідним дозволом при виготовленні різного виду друкованої та рекламно-сувенірної продукції.
8. Описи та еталонні зображення герба і прапора міста Олександрії зберігаються у міській раді, яка здійснює контроль за виконанням пунктів “Положення про герб і прапор міста Олександрії та порядок їх використання” через геральдичну комісію при міській раді.
9. Використання герба та прапора міста здійснюється за умови отримання дозволу встановленого зразка, який видається комітетом економіки міської ради при погодженні з геральдичною комісією.
10.Дозвіл (або письмово оформлена відмова із зазначенням її причини) видається протягом одного місяця з моменту подання заяви. Термін дії дозволу – ОДИН РІК. Після закінчення терміну його дії необхідно отримати дозвіл на наступний період.
11.У дозволі визначається комерційна або некомерційна мета використання зображення герба та прапора. У разі встановлення мети як комерційної заявник зобов’язується сплачувати збір за використання місцевої символіки у розмірі, визначеному міською радою.
12.Дозвіл видається на один або декілька видів продукції (робіт, послуг).
13.Разом з дозволом заявнику видається графічне, або у разі необхідності, кольорове зображення герба чи прапора міста, а також супроводжуюча документація.
14.Заявник зобов’язується дотримуватись встановлених документацією пропорцій, кольорів, інших умов, невиконання яких може негативно позначитись на якості відтворення місцевої символіки.
15.За недотримання встановлених дозволом умов, а також за використання місцевої символіки без отримання дозволу порушники (юридичні чи фізичні особи) несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
16.Контроль за дотриманням порядку використання зображень герба та прапора міста Олександрії згідно з Положенням здійснює за дорученням міської ради геральдична комісія міської ради.


Герб міста в 1981-1991 р.р.

21 липня 1994 р. рішенням № 291 сесія міської Ради затвердила герб міста. Композиція герба символізує квітучий колос. У верхній частині пересіченого щита у чорному полі стилізоване зображення роторного екскаватора , у центрі якого прямокутник – знак бурого вугілля. Нижня частина має вид колосся кольорів Державного прапора України Автор – А.М. Шудрук.

Герб російського періоду затверджений 7 листопада 1847р. У верхній частині пересіченого золотом і зеленню щита герб Херсонський: чорний двоголовий коронований орел, що тримає у правій лапі лаврову гілку, а в лівій полум’я, на його груди покладений у блакитному щитку золотий хрест із чотирма променями у верхній частині і маленькому перекладі внизу. У нижній частині -три серпи, направленні до центру щита своїми клинками і рукоятками звернені: два до верхніх кутів, а третій до основи щита.